banner851

banner614

EMNİYETTEN EŞ ZAMANLI OPERASYON!

banner619

Ülke genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyon kapsamında, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, alkol satan büfelere yönelik gerçekleştirdikleri denetimlerde 16 adet kutu visky ve 43 şişe değişik markalarda üzerlerinde sahte bandrol bulunan kaçak içkilere el koydu. Ayrıca 2 şüpheli şahsa, Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı.

banner846
Asayiş 20.11.2017, 16:52 21.11.2017, 17:10
2301
banner844

Yasadışı Alkollü içki ve sigaraları, yasadışı yollardan ülkeye sokarak ya da imalathanelerde üreterek ülke içerisine dağıtımını yapan suç örgütlerinin veya gruplarının faaliyetlerini deşifre etmek ve suç unsurlarının ele geçirilebilmesi amacıyla, 17 Kasım tarihinde ülke genelinde eş zamanlı kaçak sigara ve alkollü içki satışı yapan tekel bayi, büfe, vb. isimler altında faaliyet gösteren işyerlerine yönelik operasyon düzenlendi.
 
Düzce Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde ülke genelindeki operasyonlara destek veren Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, alkol satışı yapan tekel bayi ve büfelere yönelik denetimler gerçekleştirdi.
 
Düzce İl Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, işyerlerinde yapılan denetim ve aramalarda, kaçak içki satışı yaptığı tespit edilen iki işyerinde, 16 adet kutu visky ve 43 şişe değişik markalarda üzerlerinde sahte bandrol bulunan kaçak içkiler ele geçirilerek el konudu. Ayrıca, 2 şüpheli şahsa 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçundan adli işlem yapıldığı bildirildi.
 
TAPDK BANDROLÜNE DİKKAT!
 
Öte yandan emniyetten yapılan açıklamada "halk Sağlığını hiçe sayarak kaçak ve sahte alkol satan bu kişilere karşı vatandaşlarımız duyarlı olmalı ve tüketilen alkollü içkilerin üzerindeki TAPDK bandrolüne mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir" uyarısında da bulunuldu.
 
Açıklamada, kaçakçılık ve çeşitli suçlarla mücadelenin aralıksız olarak devam edeceği vurgulandı.

Haber: G. TEMEL
 

Yorumlar (7)
Düzceli vatandaş 4 yıl önce
İçip sapıtmayında ne halt yerseniz yiyin
İsimsizler 4 yıl önce
Hangi büfeler olduklarını soleyinde insanlar gitmesinler
Mudavim 4 yıl önce
Bu pahallilikla kaçakta satilir. Kaçakta içilir. Bośunami gencler hap, Bali, tinker, bonsai vs.içiyor. Yap rakiyi 20 lira birayi 2 lira sigarayi 2 lira bakalim kaçak oluyormu. Sebebi ortada.
Büyük market 4 yıl önce
Büyğk marketlerdede sahte içki cıka biliyor unlü şampuan markaları gibi sahte dikkat etmeklazım
vt 4 yıl önce
Fiyatların bu kadar yüksek olması sebebiyle bilerek kaçak alanlar da var
uzman çvş 4 yıl önce
bandorllerin nesine güvenecez hepsi sahte büyük mağzaların haricine daha güvenmem aldıklarımız sadece ispirto ve bandrolleri sahte söylüyorsun ana bayi verdi diyor fatura gösteriyorlar.
tenzile 4 yıl önce
bayinin verme şansı yok bende tekelciyim