banner851

banner614

EN YETKİLİ MAKAMDAN POLİSE:

Türkiye'de madde bağımlılığının önüne geçilmesi noktasında yürütülen çalışmaları anlatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "81 ilimizde 7 kez okul çevrelerinde huzur uygulamaları yaptık. Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir." dedi ve ekledi: "Suçunu bana atsın."

banner619
Asayiş 03.01.2018, 15:57 05.01.2018, 10:00
7009

Düzce'de de dört koldan mücadele ediliyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı’nda Düzce'nin de dört koldan mücadele ettiği uyuşturucu illeti ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. MEB Şura Salonu'nda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Soylu, uyuşturucu tehdidin geçmişten günümüze geldiği boyutu gözler önüne serdi.

"Eskiden sadece haşhaş yaprakları veya kenevirden yapılan uyuşturucu ile mücadele ediyorduk" diyen Soylu, şimdi ise çok daha öldürücü sentetik uyuşturucuların ortaya çıktığını vurguladı.

"2017 yılında 20 ton eroinin ele geçirildi"
Uyuşturucunun yeni icat olmuş bir şey olmadığını ancak türü, imalat yöntemi, tahribat kapasitesi, fiyatı yani bütün çehresi ile değiştiğini belirten Soylu, 2017 yılında Türkiye'de güvenlik güçleri tarafından 20 ton eroinin ele geçirildiğini, bu rakamın eroin yakalamalarında önemli bir rekor olduğunu kaydetti.

"81 ilimizde 7 kez okul çevrelerinde huzur uygulamaları yaptık"
"Terörle ülkemizin birliğini, uyuşturucuyla ise nesillerimizi hedef alıyorlar." diyen Soylu,  okullarda alınan güvenlik tedbirleri üzerinden dikkat çekici şu cümleleri kullandı: "81 ilimizde 7 kez okul çevrelerinde huzur uygulamaları yaptık. Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Benim ülkemin gencinin canına mal olacak bir kişiye gereğini yerine getirme görevidir. Suçunu bana atsın. Bunun suçu neyse, 5 yıl içeride yatmaksa yatarız, 10 yıl içeride yatmaksa yatarız, 20 yıl içeride yatmaksa yatarız. Çok net söylüyoruz. Bu 2018 yılında bunların kafasına çökeceğiz ve milletimizi bu illetten kurtaracağız. Ben bir buçuk yıldır bu talimatı veriyorum arkadaşlara. Bulduğunuz zaman gereğini yerine getirin."

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (25)
Kılıç 4 yıl önce
Buraya saçma sapan yorum yazan kişiler ya madde bağımlısı yada torbacı sanırım. Bırak ayağını kafasını kırması lazım. Helal olsun bakana...
Arar market 4 yıl önce
Aman C.H.P DUYMASIN
haşim 4 yıl önce
basit bir mafya üyesi dahi insanlara bu tür muammelede bulunmaz.bu anlayış çok sakat.
hırsızında kolunu kırın 4 yıl önce
Hırsızları da salmayın ozaman.Çocuk diyosunuz eve giren o çocuklar insanların yıllarca biriktirdiklerini çalıyor.Kolunu kırın gönderin deyinde biraz azalsınlar.sanki millet hırsızlar için çalışıyor.
tepki 4 yıl önce
çocuk tecavüzcülerine konyadaki sapık öğretmenede aynı tepkiyi verin o zaman.
Faruk 4 yıl önce
Bakanın bu beyanı sizin gibilerin gazını almak için edilen laflardır. Polisin görevi suçluyu bulmak, hakimin görevi cezasını vermektir. Bu suçlara verilen cezayı artırırsanız bu laflardan daha etkili olur.
Tolga 81 4 yıl önce
Hâlâ saçma sapan yorum yapan insanlar var. İşte sen ne biçim bakansın, polisi şiddete yöneltiyosun,şov yapıyor. Bu maddeyi satanlar dağdaki teroristen daha teklikeli dağdaki terorist sılah sıkıyor. Bunlarda hem vatandaşın parasını alıyor. Sonra aile dağılıyor. Sonra tüm gençler ve ülke elden gidiyor. Fark bu anlayana. Tabiki de kiracan ayaklarını.Amerikada nasıl polis ellerini kaldırıp diyor kaldirmasza 3 saniye sonra sıkıyor mermiyi. Orada da demokrasi var.Suçluyu korkutacan.
Veysel Bağcı 4 yıl önce
İnsanligi oldurenon cezasi İDAM DİR.
FAKAT BUNLAR ZAVALLI ASİL SUYUN BASİNİ, İSADAMİ, SANATCİ, POLİTİKACİ SUCU BUCU KİMVARSA BUROKRAT VS. ASİL ONLARİN BACAKLARİNİ KİRİN.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın