banner851

banner614

ESKİ BAŞKAN VE OĞLUNA BERAAT

banner619

17 Mayıs'ta tutuklanan Konuralp beldeyken uzun yıllar belediye başkanlığı yapan İbrahim Aykut ve oğlu Sami Aykut ile Zeki Akyol cinayete azmettirmek suçundan yargılandıkları davada ikinci kez hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti 3 sanığın beraatine karar verdi.

banner846
Asayiş 17.10.2017, 13:48 18.10.2017, 17:39
10927
banner844

11 yıl önce işlenen bir cinayet dolayısıyla 11 Mayıs'ta gözaltına alınan ve 17 Mayıs'ta tutuklanan eski Belediye Başkanı İbrahim Aykut ve oğlu Sami Aykut ile ilk duruşmada tahliye edilen Zeki Akyol'un yargılandıkları davanın bugün ikinci duruşması yapıldı.

1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada sanık yakınları ile avukatları da hazır bulundu.

2006 yılında Konuralp'te yaşanan bir cinayet dolayısıyla tutuklanan ve cinayete azmettirmek suçundan yargılanan Belediye Başkanı İbrahim Aykut ve oğlu Sami Aykut ile Zeki Akyol'un hakim karşısına çıktığı 2. duruşmada şahitler dinlendi.

Aykut ailesinin avukatı Ali Dilber ile Zeki Akyol'un avukatı Emrah Yavuz'un savunmalarını yapması ve sanıklara söz verilmesi sonrası mahkeme heyeti kararını açıkladı.

Sanıkların atılı suçu işlediklerine dair her türlü şüpheden uzak, somut ve inandırıcı delil elde edilemediğinden CMK'nın ilgili maddesi uyarınca ayrı ayrı beraatlerine karar verildi.

İlk duruşmaya 20 Eylül'de çıkan 3 tutuklu sanıktan Zeki Akyol, tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti. İbrahim Aykut ve oğlu Sami Aykut 5 aydır tutukluydu.

3 dönem başkanlık yaptı

Öte yandan 1994 yılında Doğru Yol Partisi’nden belediye başkanı seçilen ve 3 dönem Konuralp Belediye Başkanlığı yapan İbrahim Aykut, 2009 Yerel Seçimleri'ni kaybetmişti. Konuralp'te 15 yıl belediye başkanlığı koltuğunda oturan Aykut, 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri sonucunda görevi Yusuf Ercan'a devretmişti.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (14)
salih çelik 4 yıl önce
Gecmis olsun sayin abim Allah bir daha gostermesin
Vatandas 4 yıl önce
Düzce'de bütün adamları sayın Birtane Aykut etmez Allah korusun Allah birdaha göstermesin ah Aykut ah keşke yine başkan olsan yine oylarım sana olur kasabaya aşık insan düzceye KASABAYA sahip çıkan mert adam
cem 4 yıl önce
yatan yattığı ile kaldı yazık bu kadar haksızlığa.herkesin elinden tutan bir ailedir.cok geçmiş olsun.
zeki 4 yıl önce
Adam gibi adam ibrahim abi
boğaziçili 4 yıl önce
kim iftira attıysa Allah belasını versin geçmiş olsun sayın başkabım sami kardeşim
Servet 4 yıl önce
Büyük geçmiş olsun Allah bir daha düşürmesin Kardeşim SAMİ
Murat zurnaci 4 yıl önce
Zaten suçsuz yere aylardır yatirildi lar herkes biliyor suçsuz olduklarını çok geçmiş olsun
HEKİMOĞLU 4 yıl önce
Başkanıma ve ailesine geçmiş olsun. Adalet geçte olsa tecelli etmiştir.
Konuralp seninle adam oldu. Sen çok yaşa BAŞKANIM....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın