banner851

banner955

ESKİ KOM MÜDÜRÜ VE POLİSLERE TAHLİYE!

27 Aralık 2016 tarihinde Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)’na yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan KOM eski Şube Müdürü Serhat Cora ile birlikte tutuklu 6 emniyet mensubu yurtdışı yasağı ile tahliye edildi.

Asayiş 02.05.2017, 15:33 02.05.2017, 18:09
6075

Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)’na yönelik 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davalara bugün tutuklu emniyet mensupları ile devam edildi. 3’ü tutuksuz olmak üzere meslekten ihraç edilenlerin de yer aldığı 9 sanığın yargılandığı duruşmada, mahkeme heyeti KOM eski Şube Müdürü Serhat Cora’nın da aralarında bulunduğu 6 emniyet mensubunu yurtdışı yasağı ile tahliye etti. 

16 Kasım 2016 tarihinde açığa, 27 Aralık 2016 tarihinde ise 2. kez ifadesi alınmak üzere götürüldüğü adliyede mahkemece tutuklanan Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı KOM Şubesi’nin Eski Müdürü Serhat Cora, ilk kez hakim karşısına çıktığı ve tahliye edildiği duruşmada, savunma yaptı.

Duruşmada, sanıkların yakınları ve avukatları da hazır bulundu. Cora, duruşmadaki savunmasında, FETÖ Terör Örgütü ile hiçbir ilişkisinin olmadığını vurgulayarak, 15 Temmuz gecesi ve sonrasındaki sürece işaret ederek, “Mücadelem ortadadır” dedi.

“Sarayın uşakları adlı twitter hesabından tehdit edildim”
 “Sarayın uşakları adlı twitter hesabından tehdit edildim. Operasyonlarım eleştirildi. 2015 yılında örgüt hakkında şikayetçi oldum.” diyen Cora, 15 Temmuz akşamı yaşananları şöyle anlattı: “O gece emniyet müdürümüzü aradım ve şube personelini toparlayacağımı söyledim. Telegramdan tüm şube personelimle irtibat kurup tüm mühimmatlarıyla birlikte şubede olmalarını söyledim. Çocuklarımla helalleşip evden çıktım.”

“Fethullah Gülen hoca efendiye küfür ettin, cezanı çekeceksin” iddiası
Cora’ya Mahkeme Başkanı tarafından hakkında yöneltilen suçlamalar da soruldu. Gizli tanık V.Y.’nin “Serhat Cora, bana ‘Fethullah Gülen hoca efendiye küfrettin, cezanı çekeceksin’ dedi” şeklinde verdiği ifade için Cora, “17 Aralık’tan sonra FETÖ ile mücadele gerçekleştirdik. Benim ekibimden FETÖ’cü kimse çıkmadı. Ben, “Fethullah Gülen hoca efendiye küfür ettin cezanı çekeceksin.” demişim. Ben beynimde bile Fethullah Gülen’e hoca kelimesini kullanmadım.” şeklinde konuştu.

Avukatı “iftira” dedi
Cora’nın avukatı da gizi tanık V.Y.’nin ifadesi için “Serhat’a iftira atıyor” dedi.

“Meslek hayatım boyunca ben örgüt tarafından mağdur edildim”
4 aydır Çilimli Cezaevi’nde tutuklu bulunan ve bugün ilk duruşmasına çıkan Cora’nın örgütün gizli haberleşme programı Bylock’u indirdiği ancak giriş yapmadığı iddianamesinde yer aldı. Cora, savunmasında, “27 Ocak 2014 tarihinde android telefon aldım. Nisan ayında KOM ve TEM müdürlerine iphone marka telefon gönderildi. Kurulum ve güncellemelerini bile personelim yapıyordu. Telefonumun gizleyen biri asla değilim. Gizli bir program kullansam başkasına vermem. 16 Kasım’da açığa alındım, 17’sinde gözaltına alındım. Şuan halen 3. Sınıf Emniyet Müdürü olarak sizin karşınızdayım. Ben ByLock soruşturmaları yürüten bir şube müdürüyüm. Bylock’u da 15 Temmuz’dan sonra öğrendik. Mücadelem ortadadır. Meslek hayatım boyunca ben örgüt tarafından mağdur edildim. Oradan oraya sürüldüm. Sohbetlerine gitmedim, pikniklerine gitmedim, okullarına gitmedim, çocuklarımı da göndermedim.” dedi.

Mesai arkadaşları tanıklık etti    
Duruşmada, KOM Eski Şube Müdürü Serhat Cora için mesai arkadaşları İsmail Arız (KOM Şube Müdürü), Özgür Cengiz (İstihbarat Şube Müdürü), Ömer Arslan (TEM Şube Müdürü) ve Sebahattin Gürel (KOM Şube-polis memuru) ile Serhat Cora’nın kardeşi Sertuk Cora (Malatya İstihbarat Şube Müdürü) da tanıklık etti.

İsmail Arız, “15 Temmuz’da emniyet personelini topladı. Uygun yerlere yerleştirdi. Ben de kendisiyle o gece birlikte görev yaptım. Süre boyunca da FETÖ ile mücadele içinde gördüm.”

Sertuk Cora, “Bizim FETÖ ile mücadelemiz Polis Koleji yıllarında başladı. Abim 2004, ben 2007 yılında evlendik. Evlenirken bile eşlerimizin ve yakınlarının FETÖ ile bağlantısının olmamasına hassasiyet gösterdik. Babam da polisti. Biz devletin parası ile büyüdük.

Özgür Cengiz, “Bu süreçte Serhat Cora ile bir fiil olarak etkin mücadele ettik tüm örgütlere karşı. Serhat Müdürü örgütsel faaliyet içerisinde görmedim. Bütün imkanlarımızla örgütü yok etmek için çalıştık. Sarayın uşakları twitter hesabından tehdit edilmiştir. Örgüte yönelik mücadele eden kişileri tehdit eden ve pasifleştirmek için kurulmuş bir hesap bu. Serhat müdür şikayetçi oldu.”

Sebahattin Gürel, “2014 yılı mayıs ayından itibaren birlikte çalıştık. Darbe günü “Son mermimize kadar çatışacağız, hakkınızı helal edin.” dedi bize. Şubeye ilk gelen müdür de kendisiydi.”

Öte yandan toplam 9 sanık için 56 sayfalık iddianame hazırlayan savcılık makamı, sanıkların tutukluluk halinin devamını talep ederken, mahkeme heyeti, yurtdışı yasağı konularak tahliye edilmeleri yönünde karar aldı. Tahliye kararının ardından sanık yakınları sevinç gözyaşları döktü.
banner844
Yorumlar (10)
Assız 6 yıl önce
Duzce de daha önce fetö davalarinda görülmemiş bir şey yaşandı bu gün siz doğru oldukça sizi savunan doğru insanlarda olacaktır duruşma sırasında BENİM TAHLİYEM DURUŞMANIN SEYRINI ETKİLEYECEKSE BENI TAHLIYE ETMEYIN diyen bir yiğit vardı.
Eski duzceli 6 yıl önce
Adam iftira mağduru. Bu kadar açık net feto düşmani biri Allah yolunu açık etsin bundan sonra Varol Serhat mudur
Omuzomuza 6 yıl önce
Omuz omuza gorev yaptik cok sukur bir yanlisini gormedik aksine cemaatin ustune korkusuzca yurudugu icin hedefe oturtuldu beraber cok guzel operasyonlar yaptik yapmayada devam edecegiz...
Düzceli 6 yıl önce
Fetö ile can sipare savaşmış birinin Fetö mensubu olabileceğine hiç. İhtimal vermiyorum bu müdürün yaptıkları açık seçik ortadadır müdürüm adalet yerini bulacaktır sabırlı ve vakar olmaya özen göster
SELÇUK 6 yıl önce
serhat müdürün ne kadar milliyetçi olduğunu bildiğim için eninde sonunda suçsuzluğu ispat edildi.inşAllah görevine kaldığı yerden devam eder.
Tatar 6 yıl önce
Biz onun mahsumiyetine onu gormeden inandık.Allah iyilerle beraberdir.
Düzce müftülüğü !!!!!! 6 yıl önce
Diyanetin sorguda başını çeken üst düzey hocaları kendi memurunu diğer memurlarına şikayet ettirip hapse attırdı ! sucsuz diyen imamların bi harfini bile dosyaya eklemediler! Neden mi Çünkü göreve dönmesinler die iyi konuşanları eklemediler
VEDAT 6 yıl önce
Eğer hala görevdeki kişiler bu adamın suçsuz olduğunu söylüyorsa gerçekten suçsuzdur. Çünkü şahit olarak ifade veren kişiler neden kendini yaksın. Velev ki Fetöcü şahitler neden riske atsın kendilerini. mesele net adalet yerini bulsun...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız