banner851

banner614

ESNAF TEPKİ GÖSTERDİ, EKİPLER GERİ ADIM ATTI

Düzce Merkez’e bağlı Kültür Mahallesi Eski Sanayi Sitesi’nde bulunan bir bankaya ait ATM cihazına çekilecek elektrik için kazı çalışması yapan Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile bu durumdan işlerinin olumsuz etkilendiğini savunan esnaflar arasında tartışma çıktı. Sanayide müşteri yoğunluğu olduğu bir saatte yapılan çalışmaya gösterilen tepki üzerine geri adım atan belediye ekipleri, çalışmaları durdurarak hafta sonu yapılması kararı aldı.

banner619
Asayiş 20.10.2020, 13:47 20.10.2020, 16:23
7637

Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bir bankaya ait ATM cihazına çekilecek elektrik için alt yapı hazırlığı yapmak üzere sabah saatlerinde Eski Sanayi Sitesi’ne geldi. Sanayi esnafı kendilerine daha önce haber verilmeyen ve işlerinin yoğun olduğu saatte yapıldığı için müşteri gelişini engelleyen çalışmalar nedeniyle dükkânların önünde kazıya başlayan ekiplere tepki gösterdi.

Esnaf ve belediye personeli arasındaki sözlü tartışmanın büyümesi üzerine araya zabıta ve polis ekipleri girdi. Bu süre zarfında araçlarının tamiri için gelen vatandaşlar da geri dönmek zorunda kaldı.

“HABER VERMEDİLER”

Konu ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuşan bir sanayi esnafı, “Sabah saatlerinde hiç haber vermeden geldiler. Biz çalışıyoruz işlerimiz de yoğun bir anda burada çalışmaya başladılar. Burayı kestiler, kazacaklarını ve geri kapatacaklarını söylediler. Bizim de işimiz gücümüz var.” diyerek çalışmaya tepki gösterdi.

Belediye ekiplerine çalışmayı hafta sonu ya da mesai saati dışında yapmalarını söylediklerini belirten esnaf iddiaya göre ‘Mesai yapamıyoruz’ cevabını aldı.

“BELEDİYE BU KADAR DUYARSIZ OLMASIN”

Esnaf, “Biz burada çalışmaya uğraşıyoruz esnafız kaç tane esnaf arkadaş var. 7-8 tane esnaf arkadaşımız var burada. ‘Çalışmayın. 1-2 saatte yaparız’ diyorlar ama bizim işimize mani olmaya çalışıyorlar. Biz burada ekmeğini kazanmaya çalışan insanlarız, kimseye bir şeyimiz yok. Belediye esnafları düşünmeli, bu kadar duyarsız, düşüncesiz olmasınlar.” diyerek çalışmanın mesai saatlerinde yapılmasını eleştirdi.

Tepkilerin artarak devam etmesi üzerine geri adım atan Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmayı hafta sonuna erteledi.

banner844
Yorumlar (4)
Enes 11 ay önce
Çöp belediyesi
Suat 12 ay önce
Basa bakmak lazım
Ramazan 12 ay önce
Alışkanlık haline geldi. Yıllarca aynı şekilde yoğunluğun olduğu dönemlerde belediyeler bu tür çalışmaları yapıyorlar Türkiye genelinde.
Mert 12 ay önce
Belediye Belediye senin için de ne boş kafalılar var belediye ne diye bilirsin ki