banner851

banner614

FİLM CAMLARA YENİDEN YASAK

banner619

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliyle araçlarda cam filmi ve renkli cam yeniden yasak kapsamına alındı.

banner846
Asayiş 21.10.2017, 15:55 22.10.2017, 17:42
6094
banner844

Edinilen bilgiye göre Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, araçların imal, tadil ve montajı hakkında yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yayımlanan yönetmelikte, araçlarda cam filmi ve renkli cam kullanımına ilişkin hükümde değişiklik yapıldı. Buna göre, cam filmi ve renkli cam kullanımında Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 63. maddesi esas alınacak.

Bakanlık, 26 Ekim 2016'da yayımladığı yönetmelikle, bir yıl sonra yürürlüğe girecek şekilde sürücülerin araçlarına onaylı cam filmi takmasını, ön cam hariç serbest bırakmıştı. Yönetmelikle, cam filmlerinin ışık yansıtma oranı için de çeşitli sınırlamalar getirilmişti. Böylece, yürürlük tarihi bu yıl 26 Ekim gelmeden yeniden düzenleme yapılmış oldu.

(CNN)
Yorumlar (60)
Okan 4 yıl önce
Sınav sistemini değiştirdiniz yaklaşık 1milyon insan sınava girecek sonra da geldiniz filmlere yine yasak koydunuz az düşünün 2019 daki seçimler de ne yapıcaksınız acaba
Cenk 4 yıl önce
Bu kagayla türkiye ileriye degil 1 adım gidemez her iş bitti de bu filim kaldı niyet onuda işletin para avrupa almiyo bizi hakli otaban para köprü para tünel para verdigi kaç para 1400 gelde yaşa ahiretde var bu dünyada.
vatandaş 4 yıl önce
iyice oyuncak yaptınız ya bu işi
oy veren 4 yıl önce
ak partiye oy veren biri olarak bu kararı saçma ve gereksiz buluyorum ozaman devlet bu cam flimlerinden aldığı kdv geri versin bugüne kadar ama bu halk sandıkta bu gereksiz kararların neticesini gösterir
yazık 4 yıl önce
Ben o filmi ailemin mahremiyeti için taktırdım ön cam hariç ve en açığından. mahrem olmakmı yasak en azından belli bir koyuluk standardı gelebilirdi.yazık bu karar çok yazık
Düzce 4 yıl önce
Bu nedir ya önce serbest bırakın insanları teşvik edin sonra sonra söktürün tabi ya ceplerimize iyice göz diktiler verdikleri para 3 kuruş geri almaya başladılar 10 kuruş olarak geri.
Düzceli 4 yıl önce
2019 gelir Tşkler Hukumet
ridvan 4 yıl önce
Makam araclari da o zaman duz cam olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın