banner851

banner614

GEÇEN YIL DA BİR GAZETECİNİN EVİNİ BASMIŞTI

Geçtiğimiz yıl yaptığı bir haber nedeniyle bir gazetecinin evini basan CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, bu kez de bir başka gazeteciyi şantaj yaparak tehdit etmeye kalktı. Gazeteci Fatih Topal, Abanoz hakkında suç duyurusunda bulundu.

banner619
Asayiş 27.09.2021, 17:24 27.09.2021, 17:29
2733
GEÇEN YIL DA BİR GAZETECİNİN EVİNİ BASMIŞTI

CHP Akçakoca ilçe başkanı Tuğrul Abanoz, geçtiğimiz yıl gazeteci Özhan Kızıltan’ın yaptığı bir haber nedeniyle gece saatlerinde anne ve babasının da bulunduğu evi basıp gazeteci Kızıltan’ı tehdit etmesi nedeniyle yargılanmıştı. Tehdit ve yıldırma tutumundan vazgeçmediği fark edilen Abanoz’un dün gece saatlerinde gazeteci Fatih Topal ile bir telefon görüşmesi yaparak kendisini tehdit ettiği, Topal’a WhatsApp yazışmaları üzerinden özel hayatıyla ilgili mahrem bilgileri atarak o bilgileri yayınlamakla tehdit ettiği ileri sürüldü. Tehdit iddiasını emniyete taşıyan gazeteci Fatih Topal’ın CHP ilçe başkanı Abanoz’dan davacı ve şikayetçi olduğu öğrenilirken, Topal’ın tehdit içerikli yazışmaları da şikayet dosyasına koydurduğu öğrenildi.

‘Eğer haber yaparsan seni bitiririm’

Gazeteci Topal, söz konusu olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, kendisinin yaptığı bir habere sinirlendiğini söyleyen CHP İlçe Başkanı Abanoz’un kendisine birtakım veriler gönderdikten sonra, “Benimle ilgili haber yapma. Eğer yaparsan bunları yayınlarım, seni bitiririm” dediğini ileri sürdü. Dava konusu olan yazışmaların ise kendisinin özel hayatına dair bilgiler içerdiğini belirten gazeteci Topal,  “Bir başkasının elinde olması suç olan mahkeme geçmişimle ilgili özel bilgilerin yasa dışı bir şekilde ele geçirildiğini fark ettim. Bu yasak olan bilgilerin nasıl ele geçtiği ve tehdide konu edildiğiyle ilgili olarak da yargı sürecini başlattım” dedi.

Gazeteci Topal suç duyurusunda bulundu

Gazeteci Fatih Topal özel hayatın gizliliğini ihlal etmek, yasa dışı usullerle özel bilgileri ele geçirmek ve tehdit ve şantaj gibi konularda Abanoz’la ilgili suç duyurusunda bulunduğunu ifade ederken, bu tehditlerle ilgili olarak CHP genel merkezini de bilgilendireceğini sözlerine ekledi. Fatih Topal ayrıca, sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyuna yaptığı açıklamada, geçmişiyle ilgili olarak her yaptığının gerektiğinde hesabını verdiğini ifade ederken, savcılıktan aldığı temiz adli sicil raporunun da örneğini paylaştı.

Geçmişte gazeteci evini basan, bu günlerde de kendisiyle ilgili haber yapılmasın diye tehdit ve şantaj yolunu seçen CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz’un ve özellikle partisi CHP’nin ilgili organlarının ne şekilde bir tasarrufta bulunacakları merak ediliyor.

Tuncay TOP / Akçakoca

Yorumlar (6)
Gizli 2 hafta önce
Sizde bütün bilgilerini paylaşmışsiniz, adres plaka adlı kayıt suç isliyorsunuz farkında mısın? Böyle gazetecilik yapılmaz abisinin
can 3 hafta önce
DÜZCEDE COGU ESNAH AK PARTI DÜSMANLIGI YAPIYO CHP LI BIDE SENINLE KAVGA EDERLER BÖYLE INSANLAR BENDE BUNLARDAN TEK BIRSEY ALMIYORUM CAYINIDAHI ICMIYORUM NANKÖRLER BUNLAR ALTLARINDA MERSELES VAR BIDE
İrfan 3 hafta önce
TC kanunlarına göre abonozun yaptığı suçtur. Öncü haberinde sicil kaydını yayınlaması suçtur. Gazetecinin tüm kimlik bilgileri ifşa edilmiştir.
Ali 3 hafta önce
Bu kadar özel ve mahrem bilgiyi kim nasıl ele geçirmiş hayret doğrusu bence ası haber bu ......
Tatar ramazan 3 hafta önce
Gazeteci dediğinize acıyorum...
Ali 3 hafta önce
Fatih Topal ve gazeteci :)