banner851

banner614

GÖRÜNTÜLÜ İSPATLI HABERE YALANLAMA

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde hasta yakınları ve güvenlik görevlisi arasında yaşanan kavgayı gündeme taşıdığımız “Hastane Acili Karıştı” başlıklı görüntülü ispatlı haberimize İl Sağlık Müdürlüğü’nden yalanlama geldi. Güvenilir bilgiler ışında yapılan haberimizin doğruluğu olayın adli mercilere intikal etmesi ile de teyit edilmiş olurken, ayrıca kavgaya karışan güvenlik görevlisinin parmağının kırıldığı öğrenildi.

banner619
Asayiş 18.12.2017, 18:09 18.12.2017, 19:03
7008

Olay, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin Acil Girişi’nde dün akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, K.M.Ç. ve F.Ç. hastalanan yakınlarını hastane aciline getirir. Hasta yakınları “hemen çocuğumuza bakın” diye feryat edince bir nedenden dolayı güvenlik görevlisi arasında tartışma çıkar. Tartışma kavgaya dönüşünce taraflar arasında yumruklar konuşur. Yaşanan arbedede hastanenin acil girişinin camları ise zarar görür.

Olay yerine gelen polis memurlarına kendini anlatmaya çalışan hastanın babası K.M.Ç. ve amcası F.Ç.’nin ifadeleri haber merkezimiz kameramanı tarafından görüntülenir.

“Hastaya böyle muamele olmaz”

K.M.Ç.: “Eşim şahit. Ben şeker ve tansiyon hastasıyım. Ben o psikolojiyi yaşadım. Bir daha yaşadım ve kötü oldum. O adam kalkıyor ve bize yumruk atıyor. Siz gereğini yapmazsanız ben burada onu çok kötü yapacağım. Ben 33 yıldır İstanbul’dayım böyle bir şey görmedim. Hastaya böyle muamele olmaz.”

“Kabadayılığına vurdu bize içerde”

F.Ç.: “Ağabeyimle değil biz onunla tartışıyorduk. Karımın, çocuğumun yanında bana vurdu güvenlik. Kabadayılığına vurdu bize içerde.”

Yaşanan kavganın ardından olayın tarafları vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanırken yumruk atmadığı belirtilen güvenlik görevlisinin ise parmağı kırıldı. Ayrıca olayın adli mercilere intikal ettiği, tarafların birbirlerinden şikayetçi oldukları ve savcılık kararı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

Haber merkezimize intikal eden bilgiler doğrultusunda teyit edilerek yapılan görüntülü ispatlı habere ise İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan bir basın açıklaması ile “gerçeği yansıtmadığı” şeklinde yalanlama geldi.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (42)
Asil tük 2 yıl önce
Ben çok ilginç şeyler gördüm orda hemşireler temizlikçiler koloni halinde korigorlarda geziyor anestezi yoğun bakım çalışanları dışarda gezip aynı terlik yoğun bakıma giriyor hijyen yok insanlara tepeden bakmalar torpil varsa insanlık arama
Empati empati 4 yıl önce
Acil doktorunun yerinde sen olsan aksama kadar kac kisiyi doversin bos beles konusmak kolay git sen calis orda 24 saat. Biraz empati yapmayı deneseniz hastaneyi begenmiyirsunuz yillardir prefabrik hastane de surundunuz yillarca sacma bi insana oy verdiniz sonucu bu. Bunu bulmus dua etmeniz gerekiyor sozun ozu duzce hakli biraz hak ediyir bu durumu genelleme yapmak hos birsey degil ama gorunen bu.
GÜVENLİK 4 yıl önce
Klavyeden bol paçadan atan vatandaşlar, o güvenliklerin yediği küfürleri siz yiyin bakayım ne yapacaksınız.
can toker 4 yıl önce
Kabahat hepimizde,başım ağrıyor midem bulanıyor,ay kendimi kötü hissediyorum diye acile gidilmez...kimimizde poliklinik sırası beklememek için akşam acile ilaç yazdırmaya gidiyoruz...
hastane değil. 4 yıl önce
tımarhane gibi bir yer olmuş acil doktorları bile kavga etmek için insan kollamaya başlamışlar en ufak bir şey soylesen hepsi birden üstüne yürüyor. hele bir tanesi var fena ama birşey yapsan doktorlar şiddet görüyor diye ayaklanırlar.
Önce Saygı 4 yıl önce
Atalarımız ne demiş; 'Ne verirsen elinle o gelir seninle' İnsan kendine nasıl davranılmasını istediği gibi karşısındakine davranırsa sorun çözülür.
Önce saygı 4 yıl önce
Zaten hep çalışanlar suçlu, vatandaşın hiç suçu yok onun için BİMER ve CİMER var. Vatandaşı çalışanlar nereye şikayet edecek. Sen her türlü saygısızlığı, ukalalığı yap kimse size birşey demesin. Bu çalışanlar sizin stres topunuz değil.
hastane yönetimi 4 yıl önce
hala bu guvenlık nasıl oluyorda yerınde duruyor kımden torpilli korkmayın hata yaptıysa son verın işine araya bırılerını sokmayın ayzık degıl mı vatandasa seker hastası adamın kafasını gözünü yarmıslaradam tedavı olucak sız ne yaptınız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın