banner851

banner955

GÖZALTINA ALINAN YABANCI UYRUKLU ŞAHSIN İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Yasadışı yollarla Türkiye’ye giriş yapan bir düzensiz göçmen, Akçakoca İlçe Jandarma ekipleri tarafından durdurulan şehirlerarası yolcu otobüsünde yakalandı. Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan Afgan uyruklu şahsın, terör örgütleri ile bağlantısının bulunup, bulunmadığı araştırılıyor.

Asayiş 26.02.2022, 13:43 26.02.2022, 14:24
1924

Ülkelerindeki savaş ve iç karışıklıktan kaçıp yasadışı yollarla Türkiye’ye giren düzensiz göçmenlerin önüne geçilemiyor. Afganistan, Suriye ve Irak’tan kaçıp yasadışı yollarla Türkiye’ye geçen düzensiz göçmenler, bazı çevreler tarafından Türkiye’de büyük bir tehdit olarak görülüyor.

D-655 Akçakoca Karayolu Şifalısu mevkiinde denetim yapan Akçakoca İlçe Jandarma ekipleri, bir firmaya ait şehirlerarası yolcu otobüsünü durdurdu. Otobüste yolcuların kimliklik kontrollerini yapan jandarma ekipleri, Afganistan uyruklu N.N isimli şahsın, kaçak yollarla Türkiye’ye giriş yaptığı tespit etti.

Üzerinden herhangi bir kimlik ve pasaport çıkmayan N.N. jandarma ekipleri tarafından, her hangi bir terör örgütü ile bağlantılı olup olmadığının tespit edilmesi için, Akçakoca İlçe Jandarma Karakoluna götürüldü. Jandarmadaki işlemleri devam eden N.N isimli şahsa ayrıca, yasadışı yollarla Türkiye’ye giriş yaptığı için 6 bin 464 TL idari para cezası kesildi.

Düzensiz Göçmen statüsünde olduğu değerlendirilen N.N’nin işlemlerinin ardından Düzce İl Göç İdaresi’ne teslim edileceği bildirildi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (2)
Kerem sert 8 ay önce
Şerefiye Mah. lesinde Turan Matbası Dolu Afganlı
Madur 8 ay önce
Allah var ülkemiz Suriyeli afkanlı ve ıralı cenneti haline geldi en az iki veya üç milyon kaçak bunlardan ülkemizde mevcut yettiler artık
21
parçalı bulutlu