banner851

banner614

GÖZALTININ ALTINDA ÇIKANLAR ŞAŞIRTTI

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Kaynaşlı Kaymakamı Şenol Koca'nın da aralarında bulunduğu 68 kişinin gözaltına aldığı operasyonla, FETÖ'nün hiyerarşik yapısı ve yapılan usulsüzlükler ortaya çıktı.Örgütün milyonlarca liralık kamu kaynağını SODES projeleri aracılığıyla terör örgütüne ait dershane ve "Işık evleri"ne illegal şekilde aktardığı tespit edildi.

banner619
Asayiş 26.07.2016, 14:17 27.07.2016, 17:01
18292
GÖZALTININ ALTINDA ÇIKANLAR ŞAŞIRTTI

 Mardin merkezli aralarında Düzce'nin de bulunduğu 27 ilde Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyon düzenlendi. Mardin eski vali yardımcısı Kaynaşlı Kaymakamı Şenol Koca da eski vali ve vali yardımcılarının da bulunduğu 68 kişiyle birlikte gözaltına alınarak Mardin'e götürüldü. 

TRT haberde yeralan bilgilere göre; Titizlikle yürütülen çalışmada FETÖ'nün Mardin yapılanması deşifre edildi. Örgütün Mardin'de ilde kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirdiği memurlar ve üst düzey bürokratlarla milyonlarca liralık kamu kaynağının FETÖ'ye illegal şekilde aktarıldığı tespit edildi.

Özellikle Doğu ve Güneydoğu'da terörün önüne geçebilmek, yardıma muhtaç ailelere mensup çocuklarının okumasını sağlamak, devletin şefkat elini vatandaşa göstermek, vatandaş ve devlet kaynaşmasını sağlamak amacıyla kamu kurumlarınca yürütülen SODES projeleri, aracılığıyla FETÖ'ye ait dershane ve "Işık evleri"ne finans aktarıldığı ortaya çıktı.

Çocukları "gezilere götürüldü" gösterip, seyahat ücretlerini kamu kaynaklarından haksız şekilde aldıkları belirlenen örgüt mensuplarının, yoksul ailelerden dershane ücreti aldıkları öğrencileri, SODES projeleri ile ücretsiz dershaneye göndermiş gibi gösterip devletten para aldıkları, öğrencileri yatılı kamplara götürüp FETÖ'nün elebaşı Gülen'in kitaplarını okumaya yönlendirerek küçük yaştaki çocukların beynini yıkadıkları tespit edildi.

Aralarında Mardin eski vali yardımcısı kaynaşlı Kaymakamı Şenol Koca'nın da bulunduğu akademisyen, polis memuru, örgütün sözde il imamları ve iş adamlarından oluşan 68 kişinin emniyetteki sorgusu sürüyor.

banner844
Yorumlar (5)
vay tapınak vay 5 yıl önce
tapınakçılar selçuklu döneminden beri türk milletiyle uğraşmaktadır ve ne yazıkkı dısardan top tüfekle saldırmak yerine içimizde yetisen tapınak köleleri ile işlerini halletmektedir.islam her zaman tapınakçılara üstün gelecektir
adamın teki 5 yıl önce
Kosgeb'e bakın kesgeb'e! Şartları uymayanlara kimler hibe desteğini verdi, basında haberler çıkmıştı. Buralarda araştılıyor, yerelde kendini gazeteci sananlar buraları da bi araştırsın bakalım.
wampir 5 yıl önce
asılsın veya yakılsınlar.
Ahmet 5 yıl önce
Düzcede görev yapan ve gözaltına alınan eski kaymakamların atandığı dönemde iç işleri bakanlığında görev yapan kişi ve kişilerde gözaltına alınıp sorgulanmalı
ALİ 5 yıl önce
BU İŞYERLERİNE VERİLEN UYGUNSUZ KREDİLERİNDE ARAŞTIRILMASI LAZIM