banner851

banner955

GÜNAL’DAN ÖNCÜ HABERE İLK AÇIKLAMA…

İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal dolandırıcıların hedefi oldu. Kendisini polis olarak tanıtan kişi ya da kişiler tarafından telefonla aranan Günal'dan “Hakkınızda FETÖ Suçlaması var. Adınız FETÖ soruşturmasında geçiyor” denilerek para talebinde bulunulduğu iddia edildi. Konu ile ilgili Öncü Haber Muhabirine konuşan Günal, “Böyle bir durum söz konusu değil. Telefonuma mesaj geldi, linki tıkladığımda hesabıma girmişler ve para çekmişler” diye konuştu. Dolandırıcılara toplam 20 Bin TL’sini kaptıran Günal, Düzce İl Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi oldu.

Asayiş 15.10.2021, 22:02 17.10.2021, 11:40
3658
GÜNAL’DAN ÖNCÜ HABERE İLK AÇIKLAMA…

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte dolandırıcıların yöntemleri de sık sık değişiyor. Dolandırıcıların Düzce’de ki son kurbanı, AK Partili İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal oldu. İddiaya göre, kendisini polis olarak tanıtan kişi ya da kişiler, Günal’ı aradı ve adının FETÖ Terör örgütüne karıştığı, soruşturma dosyasında adının geçtiğini söyleyerek kendisinden para talep etti.

Yine iddialara göre Çiğdem Günal kendisine gelen bu telefonla paniğe kapılarak dolandırıcıların gönderdiği iban numarasına 20 bin TL gönderdi. Günler sonra dolandırıldığını anlayan Günal, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne giderek, kendisini dolandıran kişi ya da kişilerden şikayetçi oldu.

Çiğdem Günal: “Telefonla dolandırılmadım, hesabıma girdiler…”

Öncü Haber İstihbarat ve Asayiş Müdürü Savaş Arı, Çiğdem Günal’ı arayarak iddiaların doğru olup olmadığını sordu. Günal ise, telefonla dolandırılmadığını, telefonuna mesaj yolu ile gönderilen bir linki tıkladığında hesabına girildiğini söyledi. Günal, “Kesinlikle telefonla dolandırılmam söz konusu değil. Telefonuma bir mesaj geldi, mesajdaki linki tıkladığımda banka hesabıma girmişler. Zaten bankada bütün bilgiler var. Emniyete şikayette bulundum” dedi.

Polis ekiplerinin İl Genel Meclisi Başkanı Günal’ı dolandıran kişi ya da kişileri yakalamak için çalışmaları devam ediyor.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (7)
Düzceli 1 yıl önce
Geçmiş olsun başkanım. helal kazançtansa geri döner inşAllah.
YAVUZ0881 1 yıl önce
Güzel olmuş bunlarda para bitermi belkide haber bulamadığınızdan belki bir şey düşer hesabıyla haber yapmışta olabilirsiniz sizi gidi a haberin şubesi sizi
can 1 yıl önce
GECMIS OLSUN HERKESIN BASINA GELIR SÖYLE OLSAYDI BÖYLE OLSAYDI GEC ARTIK PARA UCDU POLISIMIZE ZAMANINDA ERKEN BILDIRSEYDIN BELKI PARAYI BULOKE EDERLERDI
Tamam 1 yıl önce
İnandık.
Düzceli receb 1 yıl önce
Muhahaaaaaaaaa
Lusi 1 yıl önce
Ah Nebahat Nebahat, Ona gülmedi hayat.
Sonunda anladı ki, kendindeydi kabahat..
Aa 1 yıl önce
Demekki neymiş, para verilince aklanan insanlar varmış. Öyle olduğu bilinmese o linke tıklanma ihtiyacı çıkmazdı. Adalet parayla marketten satınalınıyor. Aksi var mı?
Yeni Sayımız