banner851

banner614

HATA PAYI YOK

banner619

Özelikle gece saatlerinde emniyet ekiplerine zor anlar yaşatarak araç denetimlerinde alkol testine girmek istemeyen vatandaşlar için yeni bir uygulama geliştirildi. Artık sıfır hata ile 5 dakikada test yapılabilecek.

banner846
Asayiş 09.06.2018, 10:00 11.06.2018, 09:04
3896
banner844

Yeni geliştirilen cihaz ile tükürük, kan ve idrar gibi vücut sıvılarına ihtiyaç duyulmadan 5 dakikada sıfır hata ile nefesten alkol ve uyuşturucu madde testi yapılabiliyor. Cihazın başta trafik denetimleri olmak üzere birçok alanda güvenlik güçlerine yardımcı olması bekleniyor.

Uyuşturucu madde ve alkol kullanımının tespitinde hata payı yüksek olan ve zaman kaybına yol açan yöntemler tarih oluyor. Yeni geliştirilen bir cihaz ile artık tükürük, kan ve idrar gibi vücut sıvılarına ihtiyaç duyulmadan ve hastaneye gidilmesine gerek kalmadan 5 dakikada nefesten alkol ve uyuşturucu madde testi yapılabiliyor.

Geliştirilen cihaz sıfır hata oranı ile çalışırken kullanılan maddenin tespitinde yanılmalara sebep olabilecek yiyecek, içecek ve ilaçlardan etkilenmiyor. Esrar ve alkol testlerini bir arada yapabilen cihaz sonuçları 5 dakika içinde veriyor. Çıkan sonuçlar aynı anda emniyet merkezlerine otomatik olarak gönderiliyor. Otomatik soğutma ve ısıtma sistemine sahip olup her türlü hava şartında kullanılabilen cihazın başta trafik denetimleri olmak üzere birçok alanda güvenlik güçlerine yardımcı olması bekleniyor.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (5)
Beytulla beyinnyazisina e 3 yıl önce
Beyaz zenonun disinda birde hic alakasi olmadigi halde gereksiz yere acilan sis farlarina da ceza yazilsin
kesin çözüm 3 yıl önce
Gece 22:00 den sonra alkol satan yerlere göz yumulmasa ve yol kenarlarındaki büfeler kaldırılsa, alkollü araç kullanımı yarı yarıya azalır. Mal ve can kaybı da önlenmiş olur.
beytullah 3 yıl önce
birde beyaz zenon farları kontrol altına alırlarsa sevinirim
Holygan 3 yıl önce
kesinlikler katiliyorum, olmadi bundan sonra uzunlari yakip duracam, adamlar sekil gözükeyim derken beni kazaya sürüklüyor...
doğru 3 yıl önce
Gözümüzü oyuyorlar. Özellikle fabrika çıkışlı değilde sonradan takılanlar. Kimsenin karşısındakine rahatsızlık vermeye hakkı yok. Bunlara ceza kesilmesi lazım.