banner851

banner614

HAVAİ FİŞEK ATIMI YANGINLARA DAVETİYE ÇIKARTIYOR

Düzce Valiliği tarafından Düzce genelinde izinsiz patlayıcı madde ve havai fişek atılması yasaklanırken, özellikle düğün törenlerinde bu yasağa uyulmadığı görülüyor. Bu akşam saatlerinde Körpeşler Mahallesi Memursen Konutları mevkiinde bulunan Koru Köy Kır Bahçesinde düzenlenen düğün töreninde atılan havai fişekler, yangın çıkartabileceği endişesi ile paniğe yol açtı.

banner619
Asayiş 01.08.2021, 00:09 01.08.2021, 17:57
2195

Düzce Valiliği, özellikle düğün törenlerinde izinsiz her türlü patlayıcı madde ve havai fişek kullanımını yasaklamıştı.

Ancak düzenlenen düğün törenlerinde bu yasağa uyulmadığı görülüyor. Çıkardığı patlama sesleri halk arasında büyük paniğe neden olan havai fişekler, çıkardığı kıvılcımlar nedeniyle de orman yangınlarına yol açabilirken, bu konu ile ilgili Düzce’de hiçbir denetim yapılmaması ve önlem alınmaması tepkilere yol açıyor.

Düzce merkeze bağlı Körpeşler Mahallesi Memursen Konutları mevkiindeki Koru Köy Kır Bahçesinde, akşam saatlerinde düzenlenen düğün töreninde atılan havai fişekler, çevrede yaşayan vatandaşların kısa süreli panik yaşamasına neden oldu. Çıkardığı sesler silah sesini andıran havai fişek kullanımı ile ilgili düğün ve kır bahçesi sahiplerinin uyarılmasına rağmen, bu yasağın delinmesi ise denetimlerin yetersizliğini gözler önüne serdi.

Özellikle son zamanlarda Türkiye’nin dört bir yanında çıkan orman yangınlarında, ülkenin akciğerleri yanarken, atılan havai fişeklerin de orman yangınlarına neden olabileceği konusunda yetkililerin uyarılarını dikkate almayanlara yönelik cezai işlem uygulanması bekleniyor.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (11)
Şampiyon 2 ay önce
Yer belli ….. Kolluk kuvvetleri gidecek gerekli işlemi yapacak güzel bir işlem yaparlarsa bak bakalım bir daha yanıcı yakıcı maddeler o mekanda kullanılıyor mu
Vatandaş 2 ay önce
Yasaklanırsa en çok ben mutlu olucam Akçakoca yolu üzerinde oturuyorum buradaki düğün salonunda atıyorlar sürekli korkuyoruz. Tehlikeli lütfen yasaklasınlar ve gereğini yapsınlar.
Hasan 2 ay önce
Pelemir otel de de atılıyor her düğünde
SELAMİ 2 ay önce
KEŞİR,İL BAŞKANI,ÇAKAR VE ÖZLÜNÜN YAKINLARIMI
ALİ 2 ay önce
EHLİYETSİZ SÜRÜCÜYÜ MEDYAYA VERMEKLE İŞ Mİ YAPTIĞINIZI ZANNEDİYORSUNUZ SÖZ KONUSU GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNİ DUYMAK ZORUNDAMIYIZ
Düzceli 2 ay önce
Kimse dinlemiyor değil kolluk kuvvetleri devriye atmıyor denetlemiyor…
Gürcü 2 ay önce
Ulan burda bile yanlı haber diğer düğünleri görmüyor musunuz yazıklar olsun sizin haberciliğinize
Kazım Karabekir 2 ay önce
Çok güzel haber valla gerçekten beğendim çok doğru bir haber en ufak kıvılcım ormanlarımızı yakmaya yeter zaten yeterince canımız yandı daha fazla yansın kimse istemez ama bunu haber yapıyorsunuz aynı akşam kubilayların düğünü vardı keşke onuda haber yapsaydınız çünkü orasıda ormanlık alan ve baya havai fişek atıldı.Sizden ricam tarafsız objektif haber yapın lütfen.Kimsenin düğününü savunmuyorum ama bu düğün için gelip böyle haber yaparsanız ve aynı akşam siyasilerinde gittği düğünde atılırsa onuda konuşmak gerekmez mi yorumu ister yayınla ister yayınlama sadece otur düşün bu çocuk haklı mı değil mi diye.Zengin ve siyasi olunca tebrik haberi gariban olunca havai fişek haberi yapmayın gözünüzü seveyim az objektif olun.Tebrik için haber yaptın devamıda da keşke havai fişek olayınıda yazsaydın neyse ben boş konuşuyorum siz haberciler herşeyi bilirsiniz kalın sağlıcakla
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın