banner851

banner614

HAVAYI KİRLETMEK İÇİN ÖZEL DÜZENEK KURDU

Düzce'de egzozundan siyah duman çıkan otomobili durduran polis ekipleri yaptıkları kontrolde, araca özel yazılım yapıldığı ve bu sayede çıkarttığı siyah duman ile hava kirliliğine neden olduğunu tespit etti.

banner619
Asayiş 23.05.2021, 14:50 23.05.2021, 15:23
7989

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde trafiği olumsuz etkileyen sürücülere karşı denetimlerine devam ediyor.

Bu kapsamda şehir merkezinde Eski Bolu Caddesi üzerinde denetim yapan polis ekipleri, 81 AAJ 163 plakalı otomobilin egzozundan siyah duman çıktığını fark etti.

Bunun üzerine otomobili durduran ekipler, aracın özel donanımlı abart egzoz kullandığını belirledi. Ekipler yaptıkları incelemede, araca özel yazılım atıldığını, bu sayede sürücüsünün dikkat çekmek için egzozundan siyah duman çıkarttığını ve fazla ses çıkarttığını tespit etti.

Otomobil trafikten men edilirken, sürücüsüne ise "havayı kirletmekten, abart egzoz kullanmaktan" bin 339 TL para cezası uygulandı. (İHA)

banner844
Yorumlar (21)
Hakkımı helal etmiyorum 4 ay önce
Böylelerini bi güzel dövmek lazım hep doğa hep bize zararı var ses görüntü kirliliği yapıyorlar yazıklar olsun
Eski dücceli 5 ay önce
Düzce de böyle keko çok var ve bunları temizlemeden yaşanılacak bir yer olmayacak
Yamalı Pantalon 5 ay önce
Allah razı olsun polisimizden. Geçen ben gördüm bu aracı. O kadar yoğun duman atıyor ki plakasınıda alamadım. Hızınada yetişmek mümkün olmadı.
Aa 5 ay önce
Dikkat çekmek değil, aracın torku arttırılıyor. Birden hızlanıyor ama uzun süre giderse motoru eline alıyor :) Sonuçta yanlış ve çok kirlilik yapan birşey.
namussuz herif 5 ay önce
Bu adi şerefsiz çocuklarımızı zehirliyor.
Acwvre 5 ay önce
Ayrıca ce re ve sehircilikten 50p0 tl yazdirin
dagman 5 ay önce
o ekzozu şahısın arkasına sokun
Rezilliğe bak 5 ay önce
Az bile kesmişler cezayı. Gayet yerinde uygulama tebrikler.. araç sahibi utan kendinden yaptığın rezillik resmen.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın