banner851

banner614

HEM SAĞLIĞI TEHDİT ETTİ, HEM DUYGULARI SÖMÜRDÜ

Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri Konuralp bölgesi Beçi Işıklarında dilenen bir kadını yanındaki küçük çocuk ile birlikte yakaladı. Halkın dini duygularını sömürerek haksız kazanç sağlayan ve küçük çocuğu da alet eden kadının Covid-19 temaslı olduğu, karantinada olması gerekirken dilendiği ortaya çıktı.

Asayiş 09.12.2021, 17:10
1942
HEM SAĞLIĞI TEHDİT ETTİ, HEM DUYGULARI SÖMÜRDÜ

Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri Konuralp bölgesinde Beçi Işıkları bölgesinde bir kadının çocuğu ile birlikte dilendiğine yönelik ihbar aldı.

Kısa sürede olay yerine ulaşan Zabıta ekipleri halkın dini duygularını sömüren dilenciyi yakaladı. Zabıta ekipleri tarafından yapılan kimlik ve HES kodu kontrolünde dilenci kadının Covid-19 temaslı olduğu ve karantinada olması gerektiği tespit edildi.

Yakalanan dilencilere 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33. maddesi gereğince yasal işlem ve cezai işlem uygulanarak üzerlerinde tespit edilen paralara da el konuldu.

Akçakoca'da ikamet ettiği öğrenilen dilenci kadın ve yanındaki küçük çocuk Düzce İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne ait araç ile evlerine gönderildi.

Zabıta ekipleri çevreye rahatsızlık veren dilenciler ile ilgili şikâyetler için vatandaşların Alo 153 numaralı beyaz masa hattına ihbarda bulunabileceklerini hatırlattı.

Yorumlar (4)
CAN 2 ay önce
ZABITA BUNLARA GÖZ ACDIRMAYACAK KESECEK CEZAYI BIDE KORANALIMIS BUNLARA CEZAYI OKKALI KESECEN
Düzce 2 ay önce
Biz karantinadayken burnumuzu dışarıya çıkartmadık bu şerefsizler dilenmeye çıkıyor Allah bildiği gibi yapsın ayaklı hırsızlar
Hastalik 2 ay önce
Işıklara bir bakın artık her köşede dilenci vermeyin para avimayin bebekleri bile kullaniyolar
Vatandaş 2 ay önce
Zabıta mesleğini hakkıyla yapanları tebrik ederim .
0
kapalı