banner851

banner614

HEPSİ ALEVLERE TESLİM OLDU

banner619

Komşu il Bolu’da son günlerde peş peşe yangın vakaları yaşanıyor. Çıkan yangınlarda büyük çapta maddi hasarın yanı sıra ormanlık alan da zarar gördü.

banner846
Asayiş 05.09.2020, 12:21 05.09.2020, 12:24
3325
HEPSİ ALEVLERE TESLİM OLDU
banner844

Bolu'nun Dörtdivan ilçesinde çıkan yangında iki yayla evi, iki ahır ve samanlık kullanılamaz hale geldi. Alınan bilgiye göre, Seyricek Yaylası'ndaki samanlıkta henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler, kısa sürede büyüyerek samanlığın bitişiğindeki iki ev ve iki ahıra sıçradı.

İhbar üzerine olay yerine Seben, Dörtdivan ve Gerede İtfaiyesi ile Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Ekiplerin müdahalesiyle söndürülen yangında iki yayla evi, iki ahır ve samanlık kullanılamaz hale geldi. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışmalar sürüyor.

Orman yangını

Bir diğer yangının adresi Kıbrıscık'a bağlı Alemdar Yaylası oldu. Bolu'nun Kıbrsıcık İlçesi Alemdar Yaylası'nda orman yangını çıktı.

Alınan bilgiye göre, henüz çıkış nedeni bilinmeyen orman yangınını fark eden Bolu Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı gözetleme kulesindeki ekipler, alevlere müdahale içine harekete geçti.

Bölgeye Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra, Seben, Kıbrıscık, Dörtdivan ve Gerede ekipleri ile jandarma, sağlık ekipleri de sevk edildi.

Olay yerine gelen ekipler, köylülerinde yardımıyla çıkan yangını büyümeden kontrol altına almaya çalışıyor.

Ahırda başlayan yangın otomobil ve traktörü de yaktı

Bolu merkeze bağlı Baltalı köyünde çıkan yangında traktör, otomobil ve bir evin müştemilatı tamamen yandı.

Alınan bilgiye göre, Nihat Bayram'a ait ahırda henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yangın kısa süre içerisinde büyüdü. Alevler ahırın bitişiğindeki odunluk, samanlık, ardiye ve müştemilatın arasındaki traktör ile otomobile sıçradı. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri yoğun uğraşlar sonrası yangını söndürdü. Müştemilat, otomobil ve traktörün tamamen yandığı yangında ayaklarından yaralanan kişi Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Samanlık ve çatı yangını

Yine merkeze bağlı Hamzabey köyü Aşağı Mahalle'de Selami Serçe'ye ait samanlıkta henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa süre içerisinde büyüyen yangın, samanlığın bitişiğinde bulunan evin çatısına sıçradı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını söndürdü. Yangında, samanlık kullanılamaz hale gelirken evin çatısında büyük çapta hasar oluştu. (AA) 

Yorumlar (0)