banner851

banner955

‘HER DAİM YOLLARDA OLACAĞIZ’

9 günlük ara tatilin ardından Düzce de 70 bin öğrenci ders başı yaptı. Düzce İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin huzurlu ve güvenli seyahatleri için okul servislerine yönelik denetim gerçekleştirdi. 42 servisten 10’una para cezası uygulanırken 2’si trafikten men edildi.

Asayiş 23.11.2021, 10:00
1264
‘HER DAİM YOLLARDA OLACAĞIZ’

Ara tatilin bitmesiyle Düzce’de okul öncesi, ilk, orta ve lise kademesinde 70 bin öğrenci dün itibariyle yeniden dersbaşı yaptı. Öğrencilerin okullarına huzurlu ve güvenli gidip gelmelerini temin etmek için Düzce İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri de il genelinde denetim faaliyeti yürüttü.

Yapılan denetimlerde, sürücü ve araçlara ait belgelerin yanı sıra, özelliklerine göre araçlarda bulundurulması zorunlu olan emniyet kemerleri, ilkyardım çantası, yangın söndürme cihazı, okul taşıtı yazıları ile kırmızı ışıklı dur levhaları kontrol edildi.

42 ARAÇTAN 9’UNA CEZA, 2’Sİ TRAFİKTEN MEN

Bu kapsamda; icra edilen çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik, okul servis araçları özel trafik denetiminde; 42 okul servis aracı kontrol edildi. Trafik kanunu ve okul servis araçları hizmet yönetmeliği kapsamında yapılan denetimlerde, 10 araca 9 bin 150 TL idari para cezası uygulanırken 2 araç ise trafikten men edildi.

Jandarma Trafik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Tüm paydaş kurumlarla birlikte geleceğimizin büyükleri çocuklarımızın güvenli seyahatlerini sağlamak adına her daim yollarda olacağız, denetim ve kontrollere yoğun şekilde devam edilecektir.” denildi.

banner844
Yorumlar (1)
Aa 1 yıl önce
Namık Kemal servisleri tamamen denetlenebiliyor mu?
Yeni Sayımız