banner851

banner955

HER YER DİDİK DİDİK ARANDI…

İçişleri Bakanlığınca, ülke genelinde eş zamanlı "Türkiye Güven Huzur" uygulaması gerçekleştirildi. Düzce’de yapılan denetimlerde çok sayıda kişi, işyeri ve araç denetlendi.

Asayiş 05.06.2022, 17:15 05.06.2022, 16:25
2469
HER YER DİDİK DİDİK ARANDI…

Bakanlığın yazılı açıklamasına göre, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimlerince, Bakanlık koordinesinde, başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan kişilerin yakalanması, varsa suç delillerinin ele geçirilmesine yönelik ülke genelinde 8 bin 456 noktada uygulama yapıldı.

Düzce’de yapılan denetimlerde ise, terör örgütleriyle bağlantılı kişilerin yoğun bulunabileceği yerler, metruk binalar, park-bahçeler, bu güzergahlara açılan bulvar, cadde ve sokaklarda, eğlence ve etkinlik yapılan meydanlarda, fuar ve kutlama alanlarında, kamu binaları (valilik, okul, hastane gibi) çevreleri ile açılan yollarda, terminal ve alışveriş merkezleri kontrol edildi. Denetimlerde ayrıca hassas burunlu köpeklerde kullanıldı.

Denetimlerde ayrıca arama kaydı bulunan çok sayıda kişi yakalandı.

Öncü Haber Merkezi / AA

banner844
Yorumlar (1)
Şaban acar 1 ay önce
Kalın adamlar görmezden gelinir,,fakire GBT maksat görüntü olsun,,rutin kontrol yinede iyidir, içişleri içerleri denetliyor,,bol şans
27
açık