banner851

banner614

HERKES ŞİKAYETÇİ

banner619

Çıkardıkları gürültüyle herkesi rahatsız eden abart egzozlu araç sahipleri ağır cezalarla karşı karşıya. Son dönemde vatandaşların abart egzoz şikayetlerinin artması üzerine Düzce Emniyet Müdürlüğü uygulama yaptı. Uygulamada bir araç trafikten men edilirken sürücüsüne 206 lira idari para cezası verildi.

banner846
Asayiş 01.05.2017, 13:45 03.05.2017, 09:55
10069
banner844

Düzce’de polis ekipleri abartı egzoz takarak çevreyi rahatsız eden araçları sıkı takibe aldı. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde bazı araçlara insanları rahatsız edecek derecede aşırı gürültülü ve çeşitli sesle çıkartan abartı egzoz takıldığı ve bunların çeşitli yöntemlerle kumanda edildiği tespit edildi.

Son dönemde vatandaşların abart egzoz şikayetlerinin artması üzerine harekete geçen ekipler, sorumluluk bölgelerinde uygulama yapmaya devam ediyor. İstanbul Caddesi üzerinde durdurulan araçların egzozlarını kontrol eden trafik ekipleri, abartılı egzoz kullanan araç sürücülerine Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) ilgili maddelerince işlem yaptı.

Gün içinde belirli saatlerde yapılan uygulamalarda yakalanan bu tür araçlara hem para cezası kesilerek hem de adli soruşturma yapıldı. Yapılan denetimlerde araçların her şeyi tam olsa bile sadece abartı egzoza 206 lira para cezası kesildiği ve aracın sorun çözülmeden trafiğe çıkmasının da yasaklandığını belirten Trafik yetkilileri, verilen sürede egzozlarını değiştirmeyen araçların da trafikten men edildiğini belirttiler.
Uygulamada bir araç trafikten men edilirken sürücüsüne 206 lira idari para cezası verildi.

Yorumlar (29)
Köylü 4 yıl önce
düzce merkez kirazlı köyünede bir sivil ekip göndersinler hergün dogan şahinler son gaz eksozları son ses bağırtıp duruyorlar coluk var cocukvar yetkililere bildirin
Keyfinin kahyası 4 yıl önce
İsterse 500 lira olsun istediğim gibi egsoz alırım
tofaşcı 4 yıl önce
hayır anlamadığım şu bende doğan aracına sahibim ama bu seslerde ne anlıyorsunuz anlamıyorum bende gencim ama motor gücü zayıf bu araçlarda zorluyorsunuz çevreye rahatsızlık veriyorsunuz araç 5 - 6 milyarlık airbag yok neyin havası bu !!!!
Konvoy 4 yıl önce
Seninde oğlun askere gider hee ama egdoz patlatan motorluların hepsini toplasınlar
duzceli 4 yıl önce
Bu demetimler motorsiklerde yapisa cok iyi olacak araclardan beter onlarin cikardigi ses
İsimsiz 4 yıl önce
53 kilometre hızla gidince 410 TL gürültü yapıp hasta insanları rahatsız etmek 206 lira adalet bu dimi
BİRİLERİ ARTIK DUR DESİN 4 yıl önce
HELE BU GÜNLERDE GECE GÜNDÜZ ASKER VE DÜĞÜN KONVOYLARININ VERDİĞİ GÜRÜLTÜ HAD SAFHAYI AŞTI KİMSENİN SES ÇIKARDIĞI YOK, BU KONVOYLARDA YAPILAN KAZALARDA CABASI. ARTIK DUR DEMENİN ZAMANI GEÇTİ, BİRİLERİ BU KONUYA CİDDİ OLARAK EĞİLMELİ
vatandaş 4 yıl önce
ha ha ha 206 TL sizce CAYDIRICIMI vicdanınız rahatsa eğer bu paraya bizce sorun yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın