banner851

banner955

HERKESİ ŞAŞKINA ÇEVİREN YANGIN

Kalıcı Konutlar 8.Bölgede bir apartmanın bodrum katında bulunan atıl durumdaki televizyon prize takılı olmadığı halde alev aldı.

Asayiş 24.02.2018, 17:07 24.02.2018, 21:13
5058

Kalıcı Konutlar’da bugün ilginç bir olay yaşandı. Prize takılı olmayan televizyonun alev alması duyan herkesi şaşkına çevirdi.

Yangın, Kalıcı Konutlar 8.Bölge 65.Adada bulunan bir apartmanda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, apartmanın bodrum katında atıl vaziyette duran ve prize takılı olmayan televizyon bilinmeyen bir nedenden dolayı alev aldı. Apartmana yayılan dumanın verdiği kokuyu duyan sakinler durumu hemen Düzce Belediyesi’ne ait itfaiye ekiplerine bildirdi. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan televizyonu söndürdü.

Apartman sakinlerine korku yaşatan olayda televizyonun nasıl yandığı bilinmezken prize takılı olmadan alev alması duyan herkesi şaşkına çevirdi.

Haber: Ö.YILMAZ
Yorumlar (3)
Teknisyen 5 yıl önce
Fişe takılı olmasa da en son fişten çekildikten sonra anakartın üzerindeki kondansatörlerin çoğu enerji dolu vaziyette kalır. Zamanla oksitlenip çürümeye başlayan anakartta kısa devre oluşacağından bir miktar enerji boşalması olabilir.
Teknik ekip 5 yıl önce
Fise takili olmasa bile Kapasitörlerden ötürü tv de enerji vardır
Ali 5 yıl önce
Bilen biri varsa açıklama yapsin ki biz de bilip önlem alalım uzman anlamında yani.
21
açık