banner851

banner955

HESABI ELE GEÇİRDİLER…

Akçakoca Belediyesi’nin @akcakoca.belediyesi kullanıcı isimli resmi Instagram hesabı kimliği belirsiz kişi ve kişilerce ele geçirildi. Olayın ardından dolandırıcıların takipçilere Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın da ismini de vererek para kazanmak için yatırım tavsiyeleri göndermeye başlamasına karşı vatandaşlar uyarılırken belediye avukatları suç duyurusunda bulundu.

Asayiş 27.11.2021, 15:08 27.11.2021, 17:33
1175

Akçakoca Belediyesi’nin resmi Instagram hesabına siber saldırı… Belediyenin @akcakoca.belediyesi kullanıcı isimleri resmi hesabı kimliği belirsiz kişi ve kişilerce ele geçirildi.

Sayfayı çalarak vatandaşları dolandırıcılık ağına düşürmek isteyen şahıslar, sayfa üzerinden takipçilere Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın da ismini de vererek para kazanmak için yatırım tavsiyeleri göndermeye başladı. Olayın ardından belediyenin avukatları Akçakoca Adliyesi’ne giderek Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

‘İtibar etmeyin’

Yapılan açıklamada, “Akçakoca Belediyesi resmi instagram sayfası @akcakoca.belediyesi kimliği belirsiz kişilerce çalınmıştır. Konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Sayfa üzerinden gelen her türlü mesaja itibar etmeyiniz.” denilerek vatandaşlar da kendilerine gelebilecek mesajlara itibar etmemeleri yönünde uyarıldı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (1)
Düzceli 1 yıl önce
Dijital çağdan bi haberler. Koskoca belediyenin sayfasını doğrulanmış hesap bile yapamamışlar
Yeni Sayımız