banner851

banner955

İKİNCİ İHLALİN CEZASI BÜYÜK!

Düzce’de fahiş fiyatların önüne geçmek amacıyla zincir market, market, manav ve bakkallar yakın takipte… Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimde, etiket ve künyeler mercek altına alındı, kurallara uymayanlar uyarıldı.

Asayiş 03.03.2021, 14:40 03.03.2021, 16:04
1584

Ticaret Bakanlığı tarafından tüketicilerin güvenli gıdaya ulaşmasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar devam ediyor.

Bakanlık tarafından yayınlanan genelge ile sebze meyve perakende satışının yapıldığı zincir marketlerde, bakkallarda, manavlarda ve pazaryerlerinde ürünlerde künye bulundurma zorunluluğu getirildi.

Bu doğrultuda Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, manavlar ve marketlerin sebze-meyve reyonlarında fiyat etiketi ve künye denetimi yaptı.

İhlalin cezası büyük

Mevzuata uygun ürün satışı yapmayan işletmelere sözlü uyarıda bulunan Zabıta Müdürlüğü,  denetimlere ilişkin yaptığı açıklamada, “Düzce merkezde faaliyet gösteren sebze ve meyve satışı yapan zincir market, market ve bakkallarda zabıta personelimiz tarafından künye, fiyat etiketi ve vergi kontrolü yapıldı. Uyarıları dikkate almayan esnaflarımıza ikinci ihlalde ilgili kanun gereği 12 bin 804 TL ceza kesilecektir.

Konu hakkında market ve manav esnaflarımızın duyarlı olmalarını rica ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

banner844
Yorumlar (1)
CAN 2 yıl önce
marketler bakalar bildigini yapmaya devam ediyo fiyatlarda degisiklik yok zam yaparlar birdefa olsun zami geri almazlar olan halkimiza oluyo nedir bu zam furyasi ya Almanyada yok böyle zam furyasi neden devlet öylebi ceza veriyoki dükanini sat ödeyemesin
Yeni Sayımız