banner851

banner614

İMAM BİR ANDA YERE YIĞILDI

banner619

Konuralp’te bulunan Şehit Hüseyin Kıl Camii İmamı namaz kıldırırken bir anda yere yığıldı. Bunu gören cemaat namazını bırakarak İmam Eyüp Başaran’ın yardımına koştu.

banner846
Asayiş 03.06.2018, 18:23 05.06.2018, 12:02
8233
banner844

Olay, Konuralp’te bulunan Şehit Hüseyin Kıl Camii’nde 17.00 sularında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Şehit Hüseyin Kıl Camii İmamı Eyüp Başaran, camide cemaat ile birlikte mukabele okunmasının ardından ikindi namazını kıldırıyordu. İkindi namazının farzını kıldırırken 2.rekatta selam vererek bir anda yere yığıldı. İmam Başaran’ın bayıldığını gören cemaat namazı terk ederek yardımına koştu.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince ilk müdahalesi yapılan imam Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı."Hocamız çok iyiydi, inşallah iyi olur"
Cami cemaatinden bir kişi, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Namazı kıldık, son rekatta farzı bitirmeden önce ikinci rekatta selam verdi. Sonra yere düştü. Namazı bırakıp başına toplandık. Bayanlar da vardı. Mukabele de vardı. Sonra ambulansı aradık. Ambulans geldi. Tansiyonu ve şekeri düşmüş. Daha önce 2 kez kalp ameliyatı geçirmiş. İyi bir hocamızdı. 15 sene Mısır’da kalmış. Şimdi iyiye doğru gidiyor diyorlar ama nasıl olacak bilmiyorum. İnşallah iyi olur.”

Daha önce kalp ameliyatı geçirdiği öğrenilen İmam Eyüp Başaran’ın tedavisi sürüyor.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (6)
Uğur Yılmaz 3 yıl önce
Geçmiş olsun dileklerimle acil şifalar dilerim.
Özkan 3 yıl önce
Mevlam acil sifalar versin inşaAllah
Misafir 1 i 3 yıl önce
Geçmiş olsun Allah'dan acil şifalar diliyorum...
Abdullah Saray 3 yıl önce
Eyüp Hocama acil şifalar diliyorum
Misafir 3 yıl önce
Allah sağlık sıhhat versin tez zamanda inşaAllah
ORDULU 3 yıl önce
GECMİŞ OLSUN HOCAMIZA İNŞALAH DÜZELİR
16°
kapalı