banner851

banner955

İNSAN SAĞLIĞIYLA OYNAYANLARA GEÇİT YOK

Düzce’de gıda işletmelerine yönelik pazartesi günü başlatılan kapsamlı denetimler devam ediyor. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün koordinasyonunda sahaya inen onlarca denetçi gıda üretim ve satış yerleri, toplu tüketim yerleri ve balıkçılarda denetim yapıyor.

Asayiş 27.10.2021, 18:00
920
İNSAN SAĞLIĞIYLA OYNAYANLARA GEÇİT YOK

Son dönemde vatandaşların sağlığını tehdit eden ürünleri reyonlarında satışa sunmaktan çekinmeyen ve tespit edildiğinde yüklü miktarda para ve idari ceza uygulanan işletmelere ‘dur’ demek için denetimler sıklaştırıldı.

Bu doğrultuda 3 gün sürecek "Gıda Denetim Seferberliği" için 81 ilde düğmeye basan Tarım ve Orman Bakanlığı, 7 bin 300 gıda denetçisini sahaya çıkardı. Düzce’de de onlarca denetçi İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün koordinasyonunda sahaya inerek denetimlerine başladı.

Görevliler gıda üretim yerleri, gıda satış yerleri, toplu tüketim yerlerinde gıda denetimleri yapıyor.

Balık halleri, toptan ve perakende balık satış yerlerinde ise su ürünleri denetimleri gerçekleştiriliyor. İnsan sağlığını tehdit eden ve mevzuata aykırı olan işletmelere ise cezai işlem uygulanıyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (3)
Düzce li 1 yıl önce
Meşhur yerli markete bakın bir haftada Pet şişe ayçiçek yağını 73 TL den 83 TL ye çıkarmış. Neymiş petrole zam gelmiş.
Yüce mevlam büyük.
Vatandaş 1 yıl önce
Sınıflandırılarak farklı fiyattan satılan yumurta kolilerinin içine de bakarlarmı acaba
toprak 1 yıl önce
Pazar yerlerinden artık kalan çürük çarık yiyecekleri toplayıp evine götürmeye çalışan insanları da denetleyin de inandırıcılığınız artsın.
Yeni Sayımız