banner851

banner955

İŞÇİLER YİNE İNTİHARA KALKIŞTI!

Aziziye Mahallesinde yapımı devam eden İl Halk Sağlığı Müdürlüğü binası inşaatında çalışan 5 işçi üç aydır maaşlarını alamadıkları iddiasıyla intihar etmek için çalıştıkları binanın çatısına çıktı. İşçiler uzun uğraşlar sonucu ikna edilerek aşağıya indirildi. 4 gün önce 2 işçi aynı gerekçeyle intihara kalkışmıştı.

Asayiş 30.10.2017, 14:10 01.11.2017, 14:03
6685

Olay, Aziziye Mahallesindeki Düzce Atatürk Devlet Hastanesi yanında inşası süren İl Halk Sağlığı Müdürlüğü binasında meydana geldi. 5 işçi, yüklenici firmanın maaşlarını ödemediği iddiasıyla inşaatı halindeki çalıştıkları 3 katlı binanın çatısına çıktı.  Eylem yapan işçiler üç aydır maaşlarını alamadıklarını söyledi. Olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Çatıdaki 5 işçi, yaklaşık 2 saat süren çabaların ardından ekiplerce ikna edildi. İşçilerden Mehmet Salih Ozan gece basın mensuplarına yaptığı açıklamada, gündüz çalıştıklarını söyleyerek kendisiyle beraber 19 işçinin toplam 134 bin lira alacağı olduğunu ifade etti. Ödemeleri için görüşmek istedikleri inşaat firmasının yetkililerine ulaşamadıklarını dile getiren Ozan, çeşitli bahanelerle kendilerine ödeme yapılmadığını iddia etti.

İntihar için çatıya çıkan bir başka işçi ise para kazanabilmek için bayramlarda bile evine gidemediğini kaydederek yüklenici firmanın yardım etmemesi üzerine ana firmanın kendilerine kulak vermesi gerektiğini ifade etti.

İşçiler Basın mensuplarına yaptıkları açıklamanın ardından aşağı indirildi. Aynı inşaatta 4 gün önce 2 işçi daha intihar girişiminde bulunmuştu. 

banner844
Yorumlar (10)
Veysel sak 5 yıl önce
Arkadaş devlet ihale veriyor alan şirket başka şirkete o başkasına o başkasına bu nasıl iş buna bir çözüm bulması lazım önce
atlamayın sakın 5 yıl önce
Sizde hemen en kötü zamanda çıkmışsınız.Müdürler değişiyor.Bakalım torpil kimin kuvvetliyse o gelecek ekibiyle.O zamana kadar birazdaha çalışın.
nsm 5 yıl önce
o isciler bence ekonominin harikalar yaratmasindan dolayi dama cikmistir. 15 yildir ecevit'e atilan kasayi konusan ak'lar her nedense dama cikanlari, kendini yakanlari, findikligini yakanlari, bebegi ac diye intihar edenleri görmüyorlar.
Vatandaş 5 yıl önce
Akpartinin adamı olsa gerek
Memur 5 yıl önce
Yetkililerin bu konuyu bir an önce halletmeleri gerek yan tarafında bulunan düzce anadolu lisesi öğrencileri bundan etkilenebilir psikolojik olarak yetkililerin bu işi bir An önce halletmeleri lazım bu 2.olay bu yetkililerin dikkatine
Düzceli. 5 yıl önce
yoldan geçen parasız birinemi ihale verdi acaba yetkililer.
Akp li 5 yıl önce
Atlayın...
ozkan1299 5 yıl önce
atlayın demek kolay sende aylarca çalış maaş alma o zaman görürüz seni tuzu kuru akpli....
Vatandaş 5 yıl önce
Yahu şu adamların patronlarına iki laf söyleyecek bir siyasi yetkili yok mu. Her konu da ahkam kesenler nedesiniz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık