banner851

banner955

İŞİN ASLI EKİPLER BÖLGEYE GİDİNCE ORTAYA ÇIKTI

Düzce’nin Gölyaka İlçesinde bu sabah saatlerinde farklı ormanlık alanlardan yükselen dumanlar vatandaşları tedirgin etti. Durumu itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü’ne haber verilmesinin ardından, dumanların yükseldiği bölgelere ekiplerinin gitmesiyle gerçek ortaya çıktı.

Asayiş 30.07.2021, 17:09 02.08.2021, 19:07
5781
İŞİN ASLI EKİPLER BÖLGEYE GİDİNCE ORTAYA ÇIKTI
banner986

Türkiye’nin farklı bölgelerinde çıkan yangınlarda, akciğerlerimiz yanarken, Gölyaka ilçesinde sabah saatlerinde 5 farklı bölgede yükselen dumanlar paniğe neden oldu. Dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar, peş peşe Düzce 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak, itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinden yardım istedi.

Bölgeye aynı anda Düzce Belediyesi, Gölyaka Belediyesi İtfaiye Araçları, Orman İşletme Müdürlüğü Arasözleri ve çok sayıda personel sevk edilirken, çıkan dumanların nedeninin anız ateşi yakan vatandaşlardan kaynaklandığı öğrenildi.

İlçeye bağlı Kuyudüzü Mahallesi, Gökçedere Köyü, Hamamüstü Köyü ve Yunusefendi Köylerinden çok sayıda yangın ihbarları gelmesi üzerine bölgeye giden ekipler, yakılan anız ateşleri karşılaştı.

Gölyaka Orman İşletme Müdürü Hülya Birtürk yaptığı açıklamada “Bahçede anız şeklinde yanan ateş olup söndürülmüştür. Tüm Gölyaka ilçesi vatandaşlarının dikkatine yangına hassas olduğumuz şu günlerde ormana yakın olmamasına rağmen yaktığınız her ateş bize ihbar olarak gelmekte bizlerin zaman kaybına ve gerçek bir yangın olması halinde mücadeleye başlamamızı geciktirmektedir. Lütfen biraz daha duyarlı olalım. Şuana kadar 5 ayrı yerden ihbar aldık, çok şükür ki orman yangını değil ancak bahçede yanan ateşleri söndürttük, düşününki gerçek bir yangın olsaydı saniyelerin bile önemi var 3 saattir ekiplerimiz arazide bu ihbarlara gitti lütfen özellikle şu 5 gün süresince hiçbir şekilde ateş yakmayınız” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (2)
deli mi ne 1 yıl önce
bunca haber var, davar gibi ateş yakmaya mı çalışıyorlar hala! Bu milleti anlamak imkansız! ben mangal yakmaya korktum, adam anız ateşi yakıyor!
Emin 1 yıl önce
Ne yaosin bahçeden çıkan bitkisel atıkları dal ve yaprakları ... Çöpü almayan devlet onu alır mı? Bilmediğiniz ise burnunuzu sokmayın. Çiftçi keyfinden iş yapıyor sanki.
23
açık