banner851

banner955

İŞTE YENİ KURALLAR

Yurt dışına çıkışlarda herkese sınırlama getirildi. Sivil vatandaşlar SGK bildirimini yanlarına alacak. Kamu görevlilerinin ise resmi görev dışında çıkışları yasak. Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla kamuda izinler iptal edildi.

Asayiş 18.07.2016, 16:39
3322
İŞTE YENİ KURALLAR

 Resmi Gazete'de yer alan Başbakanlık genelgesine göre, memurların izinleri kaldırıldı. Genelgeye göre, izinde olan memurların da geri dönmeleri gerekiyor.

Konu ile ilgili genelgede şöyle denildi: Tüm kamu çalışanlarının ikinci bir emre kadar yıllık izinleri kaldırılmıştır. Söz konusu kamu çalışanlarından halen izinde bulunanlar en kısa sürede görevleri başına döneceklerdir" denildi.

Kamuda 2 milyon 489 bin 668'i memur, 278 bin 88'i işçi ve 571 bin 330'u diğer statülerde olmak üzere toplam 3 milyon 339 bin 86 kişi istihdam ediliyor.

Darbe soruşturmasının ardından yurt dışına çıkışlarla ilgili de yeni bir yönetmelik yayımlandı. TC vatandaşlarından yurt dışına çıkışlarında SGK bildirimi istenecek.

KAMU GÖREVLİLERİNİN YURT DIŞINA ÇIKIŞI YASAK

Kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışı durduruldu. Yeşil pasaport sahipleri ve gri pasaporat sahipleri yurt dışına çıkabilecek ancak çalıştıkları kurumlarından görevlendirme kararı almak zorunlu hale getirildi.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız