banner851

banner955

JANDARMA 7 / 24 DENETİMLERİNİ ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

Düzce’de olası bir orman yangınları ile mücadele kapsamında Düzce il Jandarma Komutanlığı personeli tarafından il genelindeki tüm ormanlık alanlar Fotokapan/ ve termal kameralar ile 7 gün 24 saat kontrol ediliyor.

Asayiş 12.08.2021, 21:58
1333
JANDARMA 7 / 24 DENETİMLERİNİ ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR
banner986

İl genelinde olası orman yangınlarının önüne geçmek için Düzce il Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından tedbirler artırıldı.

Jandarma timleri Topuk yaylası, Kardüz yaylası, Fındıklı Aksu bölgesi, Yığılca Yedigöller arası, Akçakoca, Kaynaşlı, Gölyaka, Yığılca, Cumayeri, Çilimli, Gümüşova ilçelerinde Tabiat ve Milli Parklarda, Baraj, Gölet ve şelaler çevresindeki ormanlık alanlarda Fotokapan ile yerden, Drone / Termal ile havadan kontrol ediliyor.

 Jandarma ekipleri tespit edilen bölgelere vakit kaybetmeden intikal edere ateşi söndürtüyor ve ateşi yakan şahıslar hakkında da idari işlem uygulanıyor. Jandarma timleri tarafından yaya-motorlu devriyelerin yanı sıra vatandaşlara sesli Drone uyarısı ile piknik , mangal ateşi, semaver, piknik tüpü ve avcı ateşi yakılmaması konusunda uyarılarak ikaz ediliyor. Uyarı ve ikazlara uymayan şahıslara idari yaptırım cezası uygulanıyor.

Denetim ve tedbirlerin 30 Eylül 2021 tarihine kadar aralıksız devam edeceği bildirildi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (0)
23
açık