banner851

banner955

JANDARMA HIRSIZLARIN PEŞİNE DÜŞTÜ…

Düzce'de çöp konteyneri çöpleri ile birlikte çalındı. Hırsızlık anları güvenlik kameralarına saniye saniye yansırken, hırsızların bulunması için çalışma başlatıldı.

Asayiş 07.05.2022, 10:27 07.05.2022, 17:13
1473

Olay, Düzce'nin Ozanlar Köyü'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, vatandaşların evsel atıklarının koyulması için sokaklara koyulan çöp konteyneri, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı. Bu anlar köyde bir evin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Minibüsle gelen kişi ya da kişiler, çöp konteynerinin içindeki çöpler ile birlikte çalarak kayıplara karıştı.

Hırsızların kameraları fark etmesi sebebi ile köyün içerisindeki diğer kovaların çalınmasının önüne geçildiğini dile getiren Muhtar Bülent Keser, "Çöp kovalarının çalınması kara mizah gibi bir olay. Maalesef geçen hafta itibariyle mahallede sokakta insanların olmasına rağmen minibüs ile duruyorlar alıp gidiyor. Ogün bir tane çalındı. Biz muhtarlıkta kadastro çalışması yapıyorduk. Muhtarlığın önünde de 3 noktada kameralar var.

O kameraları fark ettiklerinde köyden çıkıyorlar. Kameralar olmasaydı yüzde yüz diğer çöp konteynerleri de kesin çalınmıştı. Burada kameraların önemi bir kere daha ortaya çıktı. Kamera görüntülerini resmi makamlara da ulaştırınca bunların önüne geçilmiş oldu" ifadelerini kullandı. İHA

banner844
Yorumlar (1)
Cezalar yetersiz böylemi 8 ay önce
Allah belalarını versin, insan oğlu bu kadar alçalamaz ya, bu kadar ş......z olabiliyorsa insanlar burada devletin bir şeylerin yolunda gitmediğini görmesi lâzım, kanunların yetersiz olduğu apaçık ortadadır, onlarda biliyorlar ki yakalandılar dahi serbest kalacaklar onu için yine devam edecekler, kanunlar çok yetersiz, ceza evlerinde yer kalmadı mı da suçlular hapsedilmeden serbest bırakılıyor acaba.
Yeni Sayımız