banner851

banner955

JANDARMA İLÇEDEKİ TÜM OTOMOBİLLERİ TEK TEK İNCELEDİ…

Yığılca ilçesine bağlı İğneler Köyü’nde ikamet eden K.Y., 1 lastiğini tamir etmek için söktüğü kendisine ait otomobilinin 3 lastiğinin ve jantlarının çalındığını fark etti. Jandarma ekipleri, ilçede 3 farklı araçta aynı lastiklerden olduğunu tespit ederken hırsızlık olayını gerçekleştirenin lastikçilik yaptığı öğrenilen M.A. olduğunu belirlendi.

Asayiş 23.02.2022, 14:08
4880
JANDARMA İLÇEDEKİ TÜM OTOMOBİLLERİ TEK TEK İNCELEDİ…

Yığılca ilçesine bağlı İğneler Köyü’nde ikamet eden K.Y., 1 lastiğini tamir etmek için söktüğü kendisine ait otomobilinin 3 lastiğinin ve jantlarının çalındığını fark etti. Bir süre kendi imkanlarıyla hırsızları bulmak için uğraşsa da başarılı olamayan K.Y., Yığılca İlçe Jandarma Komutanlığı’na ihbarda bulundu.

Aynı marka ve model lastiği kullanan 3 araç belirlendi

JASAT ile koordineli çalışma başlatan ekipler, şahsın tamir için söküp evinde bulundurduğu jant ve lastiğin marka, model ve özellikleri teşhis amacıyla fotoğrafladı. Köy ve çevresinde olayı aydınlatabilecek kamera, iz ve emare olmaması sebebiyle köylerde ve Yığılca ilçesinde olayı gerçekleştirebilecek şahıslar üzerine araştırma yapılarak aynı jant ve lastik özellikleri bulunan arabalar incelendi. Titiz çalışma sonucunda çalınan lastik ve jantların özelliklerini taşıyan 3 farklı araç tespit edildi.

Lastikçi kardeş çaldığı lastikleri abisinin arabasına takmış

Yapılan araştırmada, 2 araç sahibi jant ve lastikleri bu yıl içerisinde aldıkları beyanı teyit edildi. Yığılca ilçe merkezinde çalışan G. A. isimli şahsın kullanmış olduğu araç üzerinde takılı jant ve lastikleri nereden aldığı sorulduğunda, şahsın kardeşi M. A.’nın ilçede lastikçilik yaptığı ve arabasında takılı olan lastikleri abisinin aracına taktığı bilgisine ulaşıldı.

Serbest bırakıldı

K.Y. lastiklerin kendisine ait olduğunu ve bazı bijonların sarı renge boyandığını teşhis etti. Şüpheli M. A. lastikleri bir hafta sonra abisi G. A.'in arabasına taktığını lastik ve jantların K. Y.'e ait olduğunu itiraf etti. Olay aydınlatılırken şüpheli M.A. ifadesinin alınmasına müteakip savcılık talimatı ile serbest bırakıldı.

Yorumlar (3)
Sopalı k 8 ay önce
Ulan devletin işi gücü kalmadı senin gibi hırsızla uğraşıyor.hirsizlama yapıp ne geçti eine bı sürü insan işinden vaktinden oldu verecem sopayı buna
Asasasasas 8 ay önce
Bilip bilmeden konuşmayın bu haber yanlış bir haber ve kınıyorum ben o sahsida tanıyorum yanlış anlaşılma var o yapmadı çok iyi biliyorum bul p bilmeden yorum yapmayın
glodıo 8 ay önce
Verecesun sopayi, verecesun sopayii başka türlü iflah olmazlar...
12
açık