banner851

banner955

JANDARMADAN SIKI DENETİM!

Jandarma ekiplerinin, “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ve Okul Servis Araçları Denetimi” adı altında yaptığı uygulamada, 192 umuma açık yer kontrol edildi. 528 araç ve 2 bin 165 şahıs sorgusu yapıldı. 3 araç trafikten men edilirken, aranan 6 şahıs yakalanarak haklarında işlem başlatıldı.

Asayiş 09.02.2019, 09:55 10.02.2019, 16:21
2162
banner1032

2018-2019 eğitim-öğretim yılına girildiği şu haftalarda Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler de çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik denetimlerine hız verdi.

Ekipler yeni yılın başlaması ile okul çağındaki çocuklarımızın suça sürüklenmesini, suç mağduru olmasını engellemek, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan, tehlikeli maddelerden korumak, huzur ve güven içerisinde okula gidiş gelişlerini sağlamak, okul servis araçlarının karışabileceği kazaları önlemek ve taşımacılık faaliyetlerinin mevzuata uygun yapılmasını sağlamak amacıyla sorumluluk bölgesindeki okul ve çevrelerini mercek altına aldı.Düzce İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde, emrindeki tüm ilçe jandarma komutanlıkları ve jandarma trafik timlerinin katılımı ile 08 Şubat 2019 tarihinde "Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ve Okul Servis Araçları Denetim” adı altında uygulama yaptı.

Yapılan denetimler kapsamında 192 umuma açık yer kontrol edildi. 528 araç ve 2 bin 165 şahıs sorgusu yapıldı. 74 okul servis aracı denetimi yapılarak 11 araca 3 bin 106 TL idari para cezası uygulandı. 3 aracın trafikten men edildiği uygulamada aranan 6 şahıs yakalanarak haklarında yasal işlem başlatıldı.Ayrıca Düzce İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizin huzur ve güven ortamı içerisinde eğitim almalarını sağlamak amacıyla faaliyetlerimiz aralıksız devam edecektir” denildi.

Haber: Ö.YILMAZ
Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
Yorumlar (5)
Veli 4 yıl önce
Okullara servis çeken şöförler ve arabaları denetlensin.
Resmen ogrenciye okula trafiğe teror estiriyorlar.
Kucuk masum korumasiz çocukalari kime teslim ettigimizin farkina varalim.
Mete 4 yıl önce
Bu ara pek sık jandarmayla karşılaşır olduk ! Göbekli polislerimize ne oldu bizüm kış uykusuna mı yattılar ?
Sallarli 4 yıl önce
Köylere jandarma bakar burlarda ondan yok.su gümüşpınar okulunu acabq denetlendimi servisleri ihaleyi alanlar mi çekiyor yoksa birbirine pasliyor jandarma huzurun teminatidir
Kevo 4 yıl önce
Helal olsun Allah razı olsun devletimden
Sallwrli 4 yıl önce
Gumuspinar ilkogretim okuluna servis çekenleri de bi zahmet denetleyin varmi eksikleri doğru calisiyorlarmi
15
parçalı bulutlu