banner851

banner955

JANDARMANIN HAVADAKİ GÖZÜ

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde jandarma ekiplerince gerçekleştirilen drone destekli trafik denetiminde kural ihlali yapan sürücünün kullandığı araca 314 TL ceza kesildi.

Asayiş 24.11.2021, 15:45
1891
JANDARMANIN HAVADAKİ GÖZÜ

Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, uygulama noktalarında gerçekleştirdikleri yol kontrollerini havadan da drone ile destekliyor.

Kurallara uymayan sürücüleri tespit etmek için karada gerçekleştirilen denetimlerin yanı sıra teknolojik imkanlardan yararlanan jandarma ekiplerinin havadaki gözü drone oldu. Kontrol ve takiplerde drone kullanan jandarma ekipleri, ihtiyaç duyulduğunda 500 metre yüksekliğe çıkabilen ve 7 kilometre uzağa gidebilen drone sayesinde kontrol noktalarını fark ederek araziye kaçan sürücüler de kolaylıkla tespit ediyor.

Bu kapsamda Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince Gölyaka yolu üzerinde gerçekleştirilen 2 saatlik drone destekli denetlimde 43 araç kontrol edildi. Kurallara aykırılık gerekçesiyle 1 araca 314 TL tutarında idari işlem yapıldı.

Öte yandan denetim olduğunu görüp kontrol noktasına gelmeyen ve aracını park edip bekleyen şüpheliler de drone ile tespit edilerek sorgulaması yapılıyor.  

banner844
Yorumlar (2)
xcd 1 yıl önce
iş cezaya gelince yapamadıkları yok maaşAllah
can 1 yıl önce
HALK BIKMIS BENZIN FIYATLARINDAN VE ZAMLARDAN ÜSDÜNEDE CEZA KESIN OH BE CHP IYI PARTI SEVINIYO BUDA OY KAYBI
Yeni Sayımız