banner851

banner614

KATİL ZANLISINDAN ŞOK İFADE!

Bolu'da kan donduran cinayetin ardından yakalanan katil zanlısının, emniyetteki ilk ifadesinde sevgili olduklarını ve bir süredir aralarının açık olduğunu ileri sürdüğü üniversiteli Berfin Yıldız'ı barışmayı kabul etmediği için silahı alnına dayayarak öldürdüğünü itiraf ettiği öne sürüldü. Katil zanlısının ilk ifadesinde "Barışmayı kabul etmedi. Dayanamadım, ateş ettim." dediği iddia edildi.

banner619
Asayiş 11.12.2016, 11:58 11.12.2016, 12:04
7474
KATİL ZANLISINDAN ŞOK İFADE!

Bolu dün bir cinayet haberiyle daha sarsıldı. 14 Ekim 2015 tarihinde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu Kimya Bölümü 1. sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Dilay Gül’ün sınıf arkadaşı tarafından bıçaklanarak öldürülmesi henüz hafızalarda tazeyken bu kez yine aynı okulun Tasarım Bölümü 2. sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Berfin Yıldız cinayete kurban gitti. Talihsiz genç kız, erkek arkadaşı olduğu iddia edilen kişi tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Berfin Yıldız'ı ruhsatsız tabanca ile başına bir el ateş ederek öldürdüğü iddiasıyla yakalanan C.K., İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından Gerede Adliyesi'ne sevk edildi. Köroğlu Gazetesi'nde yer alan habere göre; katil zanlısı polisteki ilk ifadesinde, bir süredir arkadaşlık yaptığını ileri sürdüğü Berfin ile aralarının bozuk olduğunu söyledi. Katil zanlısının ilk ifadesinde, "Barışmak için Gerede'ye geldim. Aziz B.'nin evinde kaldığını öğrendim. Evde onları birlikte görünce tartıştık. Berfin'i konuşmak için evden çıkarmak istedim. Aziz, 'Bırak kızı' diyerek engel oldu. Aziz'e ateş ettim. Neresinden vurduğumu bilmiyorum. Berfin'i evden çıkardım, gelmek istemedi. Rahat konuşabileceğimiz bir yere götürmek istedim. İlişkimizin daha güzel olacağını söyledim. Barışmayı kabul etmedi. 'Ailelerimizle konuşurum, her şey daha güzel olur' dedim. Berfin kabul etmeyince boş araziye götürdüm, silahı alnına dayadım. Yapamayacağımı düşünüp indirdim, tekrar sordum. Yine barışmayı kabul etmedi. Dayanamadım, ateş ettim. Panikle koşmaya başladım. Silahı bir ağacın altına attım. Sonra geri döndüğümde öldüğünü gördüm ve polisi aradım." dediği öne sürüldü.

Öte yandan henüz hayatının baharında cinayete kurban giden Berfin Yıldız'ın Kırklarelili olduğu ve ailesinin İstanbul'da yaşadığı kaydedildi.

Yorumlar (3)
akçakocalı 5 yıl önce
acilen idam cezası gelmeliki bunlar gibi sapıklar toplum içerisinde barınamamalı. diğer sapıklara da ders olmalı
fehmi 5 yıl önce
i-dam gelsin.
idam 5 yıl önce
sen verebilecekmisin kararı ? idam gelsin de kim kime güvenip inanıp verecek o cezayı. baba oğluna güvenmiyor evlat babasına bu kadar ayrışmışken