banner851

banner614

KAZALAR ARTTI DENETİMLER SIKILAŞTIRILDI

Yurt genelinde artan motosiklet kazalarının ardından Düzce Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde motosiklet denetimi yaptı. İki saatlik denetimde 191 motosiklet tek tek denetlenirken, sürücülerin sadece 28’inin kask takıyor olması dikkat çekti.

banner619
Asayiş 18.09.2021, 14:34
1678
KAZALAR ARTTI DENETİMLER SIKILAŞTIRILDI

Düzce’de son zamanlarda artan motosiklet kazalarının önüne geçebilmek adına Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Kazaları önlemek adına Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince kent merkezinde motosiklet denetimi yapıldı. Yaklaşık iki saat boyunca süren denetimde 191 motosiklet sürücüsü denetime takıldı.

Kurallara 28 sürücünün uyduğu görüldü

Yapılan iki saatlik kontrollerde 191 sürücüden sadece 28’inin kask takıyor olması dikkat çekti. Kontrollerde 163 sürücüye kask takmamaktan 144 liradan toplam 23 bin 472 lira cezai işlem uygulandı.

Ayrıca yapılan kontrollerde B sınıfı ehliyeti olup motosiklet kullanmaya gerekli olan A2 sınıfında ehliyeti olmayan 33 sürücüye 44 bin 187 lira, herhangi bir ehliyeti olmadan motosiklet kullanan 45 kişiye de toplam 121 bin 410 lira ceza yazıldı.

Toplamda 189 bin 69 lira ceza yazılırken, 28 sürücüye kask takmalarından dolayı polis ekiplerince teşekkür edildi.

Ayrıca 11 motosiklet, plaka, sigorta, muayene olmaması sebebi ile trafikten men edildi.

(İHA)

Yorumlar (7)
Rıfkı 4 hafta önce
Sene sonuna yaklaşırken bütçe kapama cezalarla yapılmaya devam eder
can 4 hafta önce
SIPOR SKOGA BAKIN ORASI DINGONUN AHIRI OLMUS TAM REZILIK YA SIPOR SOKAKDA YAYALARIN YOLUNDA NEDEN MOTOR GIDER VE PARK EDERLER NEDEN YAZIKLAR OLSUN IZIN VERENLERE KOTROL ETMEYENLERE DINGONUN AHIRI OLMUS DÜZCE YAYA YOLARINDADA ARABALAR PARK EDERLER
Harbi Adam 4 hafta önce
Buradan tüm Düzceli halkım adına sayım Vali bey ve Emniyet müdürüne çağrımdır, Düzce de kolluk kuvvetleri lütfen çalışsın görevlerini yapsınlar.... layıkıyla..
Bicycle 4 hafta önce
"PLAKASIZ MOTOSİKLETLER HER YERDE CİRİT ATIYOR"
Söylemekten, yazmaktan usandık artık. Adamın plakası yok. Birine vursa nasıl şikayet edeceğiz." Padişahın gemilerinde oğlum muhammet" örneği gibi.
EMNİYET 4 hafta önce
emniyet müdürü polisler görev başında şapka giymeleri gerekmiyormu bunu normalmi görüyorsun
Gölyaka da gelin 4 hafta önce
Allah rızası için Gölyaka ve diğer ilçelerde de yapın bu uygulamaları, yemin ediyorum ne gece uykumuz var nede gündüz huzurumuz kalmadı kimsenin bir şey dediği yok, egzoz patlatmaktan tütün yarış yapanlara kadar rahatsız ediyorlar, ne ruhsat ne ehliyet çoğunda zaten yok.
hakan 4 hafta önce
eski emniyet müdürünü arıyor düzce her gün denetim vardı her gün.