banner851

banner955

KELEBEK MOBİLYA KULLANILAMAZ HALE GELDİ…

Düzce Kelebek Mobilya fabrikasında çıkan yangın, çevre illerin itfaiye ekiplerinin de desteği ile uzun uğraşların ardından yaklaşık 3 saatte söndürülebildi. Büyük çaplı hasarın meydana geldiği yangının söndürülmesinin ardından, itfaiye ekipleri gece saatlerine kadar soğutma çalışması yaptı.

Asayiş 27.12.2021, 10:24 28.12.2021, 11:21
9627
KELEBEK MOBİLYA KULLANILAMAZ HALE GELDİ…

D-100 kara yolu Doğanlı Köyünde bulunan Kelebek mobilya fabrikasının depo bölümünde çıkan yangın, güçlükle söndürüldü.

 Kısa sürede büyüyen alevler fabrikanın imalat ve sevkiyat bölümüne de sıçradı. Söndürme çalışmalarına Düzce, Bolu, Kocaeli ve Sakarya'dan gelen itfaiye ekipleri de destek verdi.  Çalışmalara AFAD, Afet Gönüllüleri Derneği (AFGD) ve  Düzce Arama Kurtarma Ekibi (DAKE) de katıldı.

Yangın sırasında hafif yaralanan 2 kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı, yoğun dumandan etkilenen 20 kişiye ise sağlık ekiplerince ayakta müdahale edildi. Yangın, ekiplerin yaklaşık 2 saat süren müdahalesi sonucu söndürülürken, soğutma çalışmaları gece saatlerine kadar devam etti. Büyük çaplı maddi hasarın geldiği yangın sonucunda, fabrika kullanılamaz hale geldi.

Düzce Belediye Başkanı ve Düzce Valisi Cevdet Atay’da olay yerine gelerek çalışmaları yakından takip etti. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, saat gece 03:00 sıralarında fabrikaya giderek, söndürme çalışmalarına katılan İtfaiye, AFAD ve DAKE ekiplerine teşekkür etti.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (2)
Kazım Karabekir 12 ay önce
Öncelikle çok büyük geçmiş olsun.Düzce’nin önemli firmalarından biriydi ve nice insanlar ekmek yedi emekli oldu evine ekmek götürdü çok üzüldüm inşAllah tekrar el birliğiyle ayağa kalkar üretime devam eder ve dip not olarak öncü habere şunu söylemek istiyorum yangın olunca Beyköy’de itfaiye yetersiz diye boy boy haber yaptınız bizde şimdi Düzce belediyesininde mi itfaiye yetersizdi başka İllerden takviye geldi.Şunu anlamıyorsunuz bir afet olduğunda herkez yardıma koşar ve koşmalı bunu eksik olarak görüp haber yapmamalıyız.Tekrardan Kelebek Mobilya Ailesine ve Çalışanlarına çok çok büyük geçmiş olsun ALLAH korumuş
Ee 12 ay önce
Afaddan başka kurumlarda var hep planda polisi askeri karayolllaribekipleri sedaş itfaiyeci
Yeni Sayımız