banner851

banner955

KESKİN: AK PARTİ İLE VESAYET ZİNCİRLERİ KIRILDI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde 2001 yılında kurulan AK Parti, 3 Kasım 2002'den bu yana sürdürdüğü iktidarıyla Türk siyasi tarihindeki yerini aldı. AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, partisinin iktidarının 19'uncu yılı dolayısıyla Öncü Haber’e yaptığı açıklamada, AK Parti iktidarı ile birlikte vesayet zincirlerinin kırılmaya başladığını vurguladı.

Asayiş 03.11.2021, 16:00 03.11.2021, 18:50
488

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde 2001 yılında kurulan AK Parti, 3 Kasım 2002'den bu yana toplam 19 yıldır iktidarda kalma başarısını sürdürüyor.  

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdürürken Siirt'te Ziya Gökalp'in "Asker Duası" isimli şiirini okuması nedeniyle 1999'da 10 ay hapse mahkum edilen ve siyasi yasaklı olan Erdoğan, Pınarhisar Cezaevi'nden tahliye olduktan sonra çalışmalara başladı.

Bu süreçte Türkiye'yi dolaşan, il, ilçe ve köylerde vatandaşlarla bir araya gelen Erdoğan liderliğindeki "Erdemliler Hareketi", 14 Ağustos 2001'de "AK Parti" adıyla siyaset sahnesine çıktı.

AK Parti, siyasi yasaklı olan Genel Başkan Erdoğan'ın aday olamadığı 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde yüzde 34,28 oy alarak tek başına hükümet kuracak çoğunluğu elde etti.

Bundan sonraki süreçte, siyasi yasağının kaldırılmasıyla Erdoğan liderliğinde yol almaya devam eden AK Parti, kesintisiz iktidar sürecinde 19. yılına girdi.

"Türkiye siyasi tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri"

Konuya ilişkin Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulunan AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, 3 Kasım 2002'nin Türkiye siyasi tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurguladı.

“2002 yılı AK Parti ve Türk siyasi tarihi için dönüm noktasıdır”

AK Parti’nin kuruluşundan sadece 14 ay sonra tek başına iktidar olduğunu anımsatan Keskin, şöyle konuştu:

“İlk iktidara yürüdüğü dönem hatırlanacak olursak AK Parti’nin Türki siyasi tarihindeki yeri çok önemlidir. O dönem, cumhurbaşkanının başbakana güvenmediği, başbakanın bakanlarla ters düştüğü, siyasetçiye olan güvenin azaldığı ve hükümetin duvara tosladığı bir süreç yaşanıyordu. Bu çalkantılı süreçte AK Parti adeta milletin kalbinden doğdu ve 2002 seçimlerinde de parlamentoya giren birinci siyasi parti oldu. Bu açıdan bakıldığı zaman 2002 yılı AK Parti ve Türk siyasi tarihi için dönüm noktasıdır. Aynı zamanda 2002 yılı, vesayetin kırıldığı ve milletin iktidarının başladığı yıl oldu. 19 yıla bakacak olursan AK Parti iktidarı ile vesayet zincirleri kırılmaya başlandı.”

Keskin ayrıca siyasete olan güvenin dibe vurduğu o günlerin Türkiye'sinde milletin bağrından çıkan AK Parti'nin, vatandaşların önündeki engelleri kaldırmak için yola çıktığını ifade etti.

“Siyasetimizin merkezinde hep halkımız var”

Güçlerini milletten aldıklarının atını çizen Keskin, "Siyasetimizin ve icraatımızın merkezinde hep halkımız var.” dedi.

banner844
Yorumlar (5)
AKPINAR(MEMUR DEĞİL) 1 yıl önce
Köpeksiz köy buldunuz köteksiz geziyorsunuz,bakalım yolculuk nereye kadar devam edecek. Gönül isterdi ki görevi bıraktığınız da eserleriniz ve davranışlarınızla anılın isterdik ama maalesef siz pek hayır ile anılmayacaksınız..
Orhan 1 yıl önce
Keskin sözlerinde haklı, sata sata satacak bir şey kalmadı. dolar aldı başını gidiyor, eflasyon hak getire, yaşam hayatı kabus kabusa çevirdi, kış kapıda kömür alacak para yok ...
Yazıklar olsun... 1 yıl önce
“ Siyasetimizin ve icraatımızın merkezinde hep halkımız var.” sözüyle son yıllarda ekonomik çöküş ve yandaşa çıkar ilişkisini net bir şekilde ortaya çıkıyor. Seçimden seçime nedense biz halkı soruyor, sözde dinleyip icraatte hiç bir adım atılmıyor.
efrfr 1 yıl önce
geliyor gelmekte olan,az sabır
AHMET 1 yıl önce
HANGİ VESAYET, YOLLARINA GÜL DÖKTÜKLERİNİZİN VESAYETİ Mİ?
ATATÜRKE SÖVMEK SERBEST, RESİNİZİN YALANDAN ÖLDÜ HABERİNİ YAPMAK DAHİ SUÇ.. HADİ ORDAN.. HADİ ORDAN...
Yeni Sayımız