banner851

banner614

KIRMIZI ŞEHİRLER ARASINA GİREN DÜZCE’DE DENETİMLER ARTTIRILDI

banner619

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs ile ilgili açıkladığı risk haritasında kırmızı şehirler arasına giren Düzce’de, açıklamaların hemen ardından il genelinde denetimler arttırıldı. Kısıtlamada sokakta olan 5 kişiye cezai işlem uygulandı.

banner846
Asayiş 30.03.2021, 09:12 30.03.2021, 13:03
1173
banner844

Kabine toplantısı sonrasında korona virüs ile mücadele kapsamında yeni kararları açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, risk haritasını da paylaştı.

Buna göre Düzce turuncu kategori şehirler arasından çok yüksek riskli şehirler arasına yani kırmızı kategorideki şehirler arasına girdi. Kırmızı şehirler kategorisi arasına giren Düzce’de, İl Emniyet Müdürlüğü de il genelinde denetimlerini sıklaştırdı.

Şehrin dört bir yanında başlatılan uygulamalarda, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında denetlemeye giren vatandaşların izinli olup olmadıkları kontrol edildi. İl genelinde yapılan denetimlerde 1 kişinin aranması çıkınca gözaltına alındı.

Ayrıca 5 kişi de izinli olmadıkları halde sokakta oldukları belirlenince Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararınca cezai işlem uygulandı. Emniyet güçlerinin il genelinde denetimlerini sıklaştırarak devam edeceği öğrenildi.

(İHA)

Yorumlar (3)
VATANDAŞ 4 ay önce
YURUME MESAFESİNDE SERBEST İYİ OKUMADINIZ SIZ SANIRIM ADAM EVININ ONUNE CIKIYOR MARKETE GIDIYOR BU CEZA KESILENLER FARKLI BI SEY KARISTIRMAYIN KALICI KONUTLAR SAKINLERI
hamza 4 ay önce
Haftasonlari kalicikonutlara uygulanmiyir insanlar disarda cay iciyor cim biciyor ceza yiyenler resimli olarak mahkemeye itiraz etsin
vatandaş 4 ay önce
ekipleri haftasonu kalıcı konutlara bekliyoruz