banner851

banner955

KOLTUK DEĞNEĞİ İLE GİRDİ, YÜRÜYEREK ÇIKTI

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların duygularını istismar ederek haksız kazanç elde eden dilencilere göz açtırmıyor. Düzce’de yaşanan son olayda vatandaşlardan para toplayan dilenci, gözaltına alınmasının ardından koltuk değnekleriyle girdiği Zabıta Müdürlüğü binasından yürüyerek çıktı.

Asayiş 27.09.2022, 09:47 27.09.2022, 13:32
1773

Vatandaşların duygularını istismar eden dilencilere yönelik denetimlerini sürdüren Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimler esnasında koltuk değnekleriyle Kızılay Meydanında vatandaşların duygularını sömürerek para istediğini fark etti.

Gün boyu şahsı takip eden ekipler, daha sonra harekete geçerek düzenledikleri operasyonla engelli numarasıyla vatandaşlardan para dilenen şahsı yakaladı.

Yakalanma anlarında ekiplere zorluk çıkaran şahıs daha sonra Zabıta Müdürlüğü binasına götürüldü. Zabıta karakolunda ise engelli taklidi yapan şahsın bir engelinin bulunmadığı anlaşıldı.

Vatandaşları kandırarak haksız kazanç elde edilen sahte dilenciye Kabahatler Kanunu çerçevesinde cezai işlem uygulandı.

banner844
Yorumlar (2)
Ağır cezalar olmanı 2 ay önce
Bitmediler gitti, bunlara kesin bir çözüm olmalı.
Zabıta müdürüne 2 ay önce
Motorlara da bir çözüm istiyoruz hem parkları hemde hızlı sürmeleri çok kötü istanbul caddesinde ve spor sokakta yürünmüyor
Yeni Sayımız