banner851

banner614

KÖPRÜ YIKILDI, İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ…

banner619

Düzce’de yaşanan sel felaketi, Gürcü Çiftlik Köyünde bulunan Evcek Köy Yaşam Alanı Tesislerinde büyük çaptı maddi hasar geldi. Evcek Yaşam Alanı Tesisi içerisinde bir köprü yıkılırken, istinat duvarı çöktü. Ayrıca Gürcü Çiftlik köyünde vatandaşların ekili tarım arazileri sular altında kaldı. Düzce Belediyesi tarafından, bölgeye iş makineleri gönderildi.

banner846
Asayiş 07.07.2021, 19:15 08.07.2021, 17:54
3460
banner844

Düzce’de dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışlar, merkeze bağlı Gürcü Çiftlik Köyünde su taşkınlarına neden oldu. Gürcü Çiftlik Köyü sınırları içerisinde yer alan Evcek Köy Yaşam Alanı tesislerinde bir köprü yıkılırken, istinat duvarı ise çöktü.

Düzce Belediyesi tarafından, Gürcü Çiftlik Köyü’ne bir kepçe ve 2 adet damperli kamyon gönderildi. Dere yatağının temizlenmesiyle de facianın önüne geçildi. Derede yapılan temizlik çalışmasının ardından, yukarıdan gelen su debisinin yükseldiği görüldü.

Öte yandan, vatandaşların ekili tarım arazileri sular altında kalırken, büyük ekonomik kayıpların olduğu öğrenildi. 

Yorumlar (2)
Aa 2 hafta önce
Evcek iyi güzel de siyas diye teklam gibi haberler yapıyorsunuz. Başka tesisler yok mu Düzce’de? Başka tesisler zarar görmedi mi? Haber adı altında reklama devam Öncü.
Ulan öncü 2 hafta önce
Kırk yılda bir reklam yapıyım dedin onu da sel aldı götürdü. Uğursuz:)