banner851

banner614

KORUMA ALTINDAKİ KARACAYI AVLADILAR

banner619

Düzce'de koruma altındaki bir karacayı avlayan 7 kişiye toplam 22 bin 874 lira ceza kesildi.

banner846
Asayiş 01.03.2021, 09:28
4950
KORUMA ALTINDAKİ KARACAYI AVLADILAR
banner844

Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ekiplerin, av koruma kontrol görevi kapsamında yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı altında yaklaşık 5 kilometre yürüyerek 7 saatlik tırmanış ve iz takibi yaptığı belirtildi.

Çalışma sonucunda ormanlık alanda bir karacayı vurarak parçalara ayıran 7 kişinin tespit edildiği bilgisine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "İlgili şahıslara belgesiz avlanmaktan, yasak günde av yapmaktan, koruma altındaki yaban hayvanını avlamaktan, takozsuz tüfekle avlanmaktan toplam 16 bin 800 lira idari para cezası verildi. Karaca için toplam 6 bin 74 lira tazminat bedeli uygulanmıştır. Parçalara ayrılmış karaca etlerine ve 2 yarı otomatik av tüfeğine el konulmuştur. 3 superpoze av tüfeği de alıkonulmuştur."

Haber: AA

Yorumlar (3)
cemo 6 ay önce
kimlikleride aciklanmali,gerci bunlar utanmaz, mutlu olurlar ismimiz habere cikti diye... ceza iyi, dahada artabilir tabi
bir köylü 6 ay önce
utanmaz herifler açmı kaldınız o hayvan kış şartların yiyecek yemek bulamazken siz onu zevkine avlıyorsunuz çocuklarınızdan çıkar acısı yapmayın
engn 6 ay önce
Bu ceza yetersiz. herbiri birer karaca yetiştirip doğaya bırakmalı. Silah ruhsatları iptal edilmeli tekrar ruhsat almalarıda ebediyen engellenmeli.