banner851

banner614

KORUMA ALTINDAKİ KARACAYI AVLADILAR

banner619

Düzce'de koruma altındaki bir karacayı avlayan 7 kişiye toplam 22 bin 874 lira ceza kesildi.

banner846
Asayiş 01.03.2021, 09:28
4919
KORUMA ALTINDAKİ KARACAYI AVLADILAR
banner844
banner785

Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ekiplerin, av koruma kontrol görevi kapsamında yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı altında yaklaşık 5 kilometre yürüyerek 7 saatlik tırmanış ve iz takibi yaptığı belirtildi.

Çalışma sonucunda ormanlık alanda bir karacayı vurarak parçalara ayıran 7 kişinin tespit edildiği bilgisine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "İlgili şahıslara belgesiz avlanmaktan, yasak günde av yapmaktan, koruma altındaki yaban hayvanını avlamaktan, takozsuz tüfekle avlanmaktan toplam 16 bin 800 lira idari para cezası verildi. Karaca için toplam 6 bin 74 lira tazminat bedeli uygulanmıştır. Parçalara ayrılmış karaca etlerine ve 2 yarı otomatik av tüfeğine el konulmuştur. 3 superpoze av tüfeği de alıkonulmuştur."

Haber: AA

Yorumlar (3)
cemo 2 ay önce
kimlikleride aciklanmali,gerci bunlar utanmaz, mutlu olurlar ismimiz habere cikti diye... ceza iyi, dahada artabilir tabi
bir köylü 2 ay önce
utanmaz herifler açmı kaldınız o hayvan kış şartların yiyecek yemek bulamazken siz onu zevkine avlıyorsunuz çocuklarınızdan çıkar acısı yapmayın
engn 2 ay önce
Bu ceza yetersiz. herbiri birer karaca yetiştirip doğaya bırakmalı. Silah ruhsatları iptal edilmeli tekrar ruhsat almalarıda ebediyen engellenmeli.
12°
kapalı