banner851

banner614

KÖY SAKİNLERİ TEDİRGİN…

banner619

Düzce’de otlamaları için meraya bırakılan büyükbaş hayvanlara yabani hayvanlar saldırdı. Saldırıda bir büyük baş hayvan yaralanırken, bir buzağı da telef oldu.

banner846
Asayiş 16.04.2021, 21:26 17.04.2021, 15:31
3056
banner844

Olay bugün gündüz saatlerinde Düzce Merkeze bağlı Karaköy Köyünde bulunan merada meydana geldi. Yakup Arslan isimli bir vatandaş, otlamaları için biri inek biri de buzağı olmak üzere iki büyükbaş hayvanını köyde bulunan meraya götürdü.

Akşam saatlerinde hayvanlarını almak için meraya geri dönen Yakup Arslan, buzağısını telef olmuş olarak, ineğini de yaralı halde buldu.

Köylüler Tedirgin...

Konu ile ilgili Öncü Haber Merkezine açıklamalarda bulunan Yakup Arslan, hayvanlarına kurt veya yabani köpeklerin saldırdığını tahmin ettiğini belirtti. Daha öncede aynı bölgede yabani hayvanların hayvanlara saldırdığını dile getiren Arslan, “Bu ilk değil. Daha öncede burada yabani hayvanlar köylülerimizin kazlarına saldırmış. Geçtiğimiz yıllarda da Bahçeköy’de mandalara saldırdıklarını duyduk. Kurt veya yabani köpekler olduğunu tahmin ediyoruz. Köy olarak hepimiz tedirginiz. Yetkilerden sizin vasıtanızla yardım bekliyoruz” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (2)
Vatandaş 3 ay önce
Bizim de Yeni Taşköprü köyünde işletmemiz var. Merada 5-6 köpek bir olup bir ineği sürüden ayırıp köşeye doğru sıkıştırmaya çalışıyorlardı son anda kurtuldu. Aynı belgesel gibi
Düzce li 4 ay önce
O fotoğrafın olduğu yer mera deil tarla orası yanlış bilgi verilmesin