banner851

banner614

KRİTERLERE UYMAYANLARA GEÇİT YOK…

1.5 senenin ardından okulların salgın tedbirleri kapsamında açılması ile birlikte Düzce’de polis ve jandarma ekipleri tarafından okul servis araçları ve personelini yönelik denetim yapıldı.

banner619
Asayiş 07.09.2021, 14:30 07.09.2021, 14:47
640

Düzce Merkez ve Akçakoca Jandarma Trafik Timleri ile birlikte Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerinin katılımıyla okul servis araçları ve personeline denetleme ve bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirildi.

1.5 sene sonra yüz yüze olarak başlayan 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının huzur ve güven içerisinde sürdürülebilmesi için öğrenci servisi hizmeti veren araçların işletme ruhsatları ile yetki belgelerinin olup olmadığının yanı sıra yönetmelikte belirtilen kriterlere uygunluğu da ekipler tarafından kontrol edildi.

Salgının devam ettiği bir ortamda öğrencilerin güvenli bir şekilde taşınması için bütün ayrıntıların incelendiği denetimler çerçevesinde, kurallara uyulmadığı tespit edilen personel ve araçlar için gerekli uyarılar yapılarak öğrenci taşımacılığında disiplin ve konforlu bir ulaşım hedeflendiği belirtildi.

Düzce’de meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi amacıyla hazırlanan eylem planları kapsamında oluşturulan komisyon tarafından okul servis araçları ve personelinin, yönetmeliğe uygun faaliyet gösterip göstermediklerinin tespiti ve kontrolü amacıyla eylül ayı boyunca yapılan denetimlere devam edileceği açıklandı.

banner844
Yorumlar (5)
Veliii 2 hafta önce
Servis araçlarının jantlarındaki çıkıntı demir süsler yasak değilmi..geçerken başka araca sürtecek neredeyse..film camlarda yasaklanmalı içerisi gözükmüyor.Öğrenci arabası o..hız kontrol sistemi takılmalı..
ÖZEL SERVİS ARAÇLARI DENE 2 hafta önce
GÖLYAKADAN DÜZCEYE ÖĞRENCİ GÖTÜREN ARAÇLARDA SAYI FAZLASI ÖĞRENCİLER VAR KONTROL NOKTALARINA YAKLAŞTIKLARINDA FAZLALARI İNDİRİP YÜRÜYEREK GİDİN DENİYOR BUNA BİR ÇÖZÜM BULUNMALI MAĞDUR DURUMDUYIZ.
VELİİ 2 hafta önce
NERDE DENETİM..HIZ SINIRI YOK..TEKERLEKLERDE NAL GİBİ ÇIKINTILAR..CAMLAR FİLM KAPLI..İÇERDE NE VAR NE YOK BELLİ DEĞİL..SERVİSMİ DİSCOMU BELLİ DEĞİL..
EMNİYET MÜDÜRÜNE 2 hafta önce
CEDİDİYE MH.FETTAHBEY MEVKİİNDE BAKİ APT.EN ÜST KATINDA 5 10 AFGANLI KALIYOR.ÇOCUKLARIMIZI DİKİZLEYİP DURUYORLAR.İLKÖNCE 3 İDİ ŞİMDİ GELEN BU EVE GELİYOR SIRTÇANTALARIYLA.KIZ ÇOCUKLARIMIZ ENDİŞELİ..BİZ HUSURSUSUZ..BUNLARIN GİTMELERİNİ İSTİYORUZ..
JANTLARDAKİ ÇIKINTILAR SÖ 2 hafta önce
TRAFİK MÜDÜRÜ BEY SERVİS MİNÜBÜSLERİNİN JANTLARINDAKİ AKSESUAR ÇIKINTILAR BACAĞIMI ÇİZDİ GEÇTİ.NASIL DENETLEME BU..JANTLARA BAKILMIYORMU O ÇIKINTILAR GÖZÜMÜZE GİRECEK NEREDEYSE..BİRDE HIZ SINIRI ÖLÇEN ALETLER TAKILSIN..