banner851

banner955

KÜFÜRLER YAĞDIRIP SALDIRDI

Düzce’de sağlıkta şiddet bitmiyor. Üstelik son utanca yol açan kişi Düzce Üniversitesi’nde görevli üst düzey bir yetkili çıktı. İddiaya göre; sabah saatlerinde göğüs ağrısı şikayetiyle Düzce Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi’ne başvuran Personel Daire Başkanı Mehmet Kütük, kendisiyle ilgilenilmediğini iddia ederek, sağlık çalışanlarına küfürler yağdırıp bir hemşireye yumrukla saldırdı. Darp edilen hemşire Kütük’ten şikayetçi olurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Asayiş 26.11.2021, 15:35 26.11.2021, 15:42
14333
KÜFÜRLER YAĞDIRIP SALDIRDI

Düzce’de şiddet çirkin yüzünü bu kez Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde gösterdi. Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı Personel Daire Başkanlığı’nın yönetimini üstlenen kişi, iddiaya göre; örnek olması gereken yerde kendi personeline şiddet uyguladı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI BÜYÜK KORKU YAŞADI

Olay sabah saat 09:00 sıralarında Düzce Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi’nde yaşandı. Göğüs ağrısı şikayetiyle acil servise gelen Düzce Üniversitesi Personel Daire Başkanı Mehmet Kütük, acil hastanın ilk değerlendirmesinin yapıldığı triaj alanını es geçip kırmızı alana gitti. Buradaki sağlık görevlileri kendisinden ilk önce triaj alanına gitmesini istedi.

Bu duruma sinirlenen Kütük’ün kendisini iyi hissetmediğini fark eden bir hemşire hemen soluğu yanında aldı. Ancak iddiaya göre acil servis çalışanlarına küfürler yağdırmaya başlayan Kütük, bununla da yetinmeyip yardımcı olmak için yanına gelen hemşireye yumruk attı. Bir anda ortalığın karıştığı acilde, sağlıkçılar büyük korku yaşadı. İhbar üzerine güvenlik görevlilerinin müdahale ettiği olayın ardından darp edilen hemşire ve diğer çalışanlar Personel Daire Başkanı Mehmet Kütük’ten şikayetçi oldu.

REKTÖRLÜK NEDEN SESSİZ?

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’nün kuruma bağlı bir birimi yöneten Mehmet Kütük hakkında soruşturma başlatıp başlatmadığı henüz bilinmezken, her olumsuz durumda açıklama yapmayı görev edinen rektörlük makamının sabah saatlerinde yaşanan bu yüz kızartan olayla ilgili neden sessizliğe büründüğü tartışma konusu oldu.

TÜRK SAĞLIK-SEN AÇIKLAMA YAPACAK

Öte yandan Türk Sağlık-Sen Düzce Şubesi tarafından saat 16:30 üniversite hastanesi acilinin önünde bu çirkin olayla ilgili basın açıklaması yapılacağı öğrenildi. Öncü Haber’e konuşan Sendika Başkanı Ekrem Çavuş, bir kez daha sağlık çalışanlarının şiddete maruz kalmasının sorunun geldiği acı noktayı gözler önüne serdiğini vurgularken, bu utanca sebep olan kişiyi şiddetle kınadıklarını ifade etti.

banner844
Yorumlar (25)
Düzceli 13 ay önce
Kalp krizi geçiren birine göre biraz fazla atraksiyon olmuş. Deveden büyük fil var. Siz kendinizi insanlar üstün görürseniz böyle şeyler yaşarsınız. Can ile başla görev yapan sağlık personeli neden yanlış teşhis koyup iftira olsun. Tamam anladık, aklayacaksınız ama biraz destekli sallayın. Yorumumu da yayınlayın lütfen.
Mahmut 13 ay önce
Ben Mahmut, kütükle uğraşılmaz hepinizi mum edecek, göreceksiniz. Siz hayırdır, abisinin….
Emin-e cevap 13 ay önce
Kişiler hakkında yorum yaparken iki kere düşünün
Okuyucu 13 ay önce
Olayın böyle olmadığının haberini de yapmışsınız.Bu haberi niye kaldırmazsınız acaba!
Yeter 1 yıl önce
Bir araştırsınlar daha önceki vukuatlarını da.
Recep 1 yıl önce
Sağlık çalışanlarına kalkan eller kırılsın.
Yunus 1 yıl önce
Sağlık Çalışanlarına yapılan bu şiddeti şiddetler kınıyorum. Bu gibi insanların Devletin Makamlarında oturması çok sakıncalı. Bunlar zaten Üniversitede Daltonlar grubu olarak anılıyor.
Mahmut düzceli 1 yıl önce
Bence de bu işte bir iş var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız