banner851

banner614

KURALSIZLAR KAMERAYA TAKILDI

Düzce'de 2019'un ilk 4 ayında dron destekli yapılan trafik uygulamasında 120 bin TL üzerinde cezai işlem uygulandı. Uygulamalarda sürücülerin birçok ihlal yaptıkları gözler önüne serildi.

banner619
Asayiş 08.05.2019, 17:23 09.05.2019, 19:09
8988
Düzce İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla drone destekli trafik uygulamasına hız kesmeden devam ediyor.

Trafik kazalarının önüne geçmek ve sürücülerde trafik bilincini oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen uygulamada hatalı sürücüler drone ile tespit edilerek uygulama noktasında durduruldu. 

2019 yılının ilk 4 aylık sürecinde dron destekli trafik uygulamalarında sürücülere, 120 bin TL üzerinde cezai işlem uygulandı. Uygulamada emniyet kemeri takmayan, trafiği tehlikeye düşürecek şekilde araç kullanan, kırmızı ışıkta geçen sürücüler havadan drone ile tespit edildi.

Kural ihlali yapan sürücülere gerekli cezai işlemleri uygulayan emniyet, sürücü ve yolcuları kırmızı ışık, emniyet kemeri, yaya geçidi ve seyir halinde trafik kurallarına uyması konusunda da uyardı.

Uygulamalarda özellikle vatandaşların sarı ışıkta geçmeyi hak saydıkları ve birçok ihlal yaptıkları gözler önüne serilirken, ayrıca kavşaktaki ışıklara uyma konusunda da dikkatsiz oldukları tespit edildi.İl genelinde her gün hava destekli sabit ve seyir halinde trafik uygulamaları yapan Düzce Emniyeti,  bu uygulamaların devam edeceğini bildirdi. Ayrıca vatandaşlardan, kendi ve başkalarının can güvenliği için kurallara uyması istenirken, özellikle Ramazan ayında oruç ibadetini yerine getiren sürücülerde dikkat kaybı yaşanabileceği üzerinde durularak, daha dikkatli ve yavaş gidilmesi konusunda uyarı yapıldı.


HABER: C. ÜSTÜNER
Yorumlar (21)
güldürme 2 yıl önce
babanemin bastonu gibi yamuk kavşak yap, çukur dolu yollar yap, milleti eğitmek yerine tehditle cezayla korkut , devlet memurlarına istanbulda çakarla emniyet şeridinden geçerken izin ver( vatandaş bin tl ceza ödüyor bilin ). istanbulda uyduruk müdürsen emniyet şeridini kullan işmi bu. çifte standart yap vatandşı ez sonra kazaların sebebi insan hatası.. pehhhhh. fisko kavşağına gidinde sabah arabayla geçin. insan hatası mı gör . bırakın bu işleri
EDS 2 yıl önce
Trafik Kuralına uyana ceza yok ama kural takan yok.eds lerde devreye girsede rahatlasak..:)
Uçma 2 yıl önce
Ucana kacana ceza
sinan 2 yıl önce
Neolcak ki!! Hastane Park Bahçesinde 216 Tl.ceza yazan zihniyetten ne beklersin.Kolaymı kazanılıyor para,günde 70 tl den 176x3gün =210 Tl. eder çoluk çocuk aç.ALLAH korusun bizleri
Sürücü 2 yıl önce
Kural tanımayanlar nasıl kendini belli etmiş. Sen kurala uy ne kadar çok takip o kadar güvenli şehir demek. Bakın dron helikopter uçak radar hiç biri zoruma gitmiyor çünkü kurallara uyuyorum
Düzceli vatandaş 2 yıl önce
Helal olsun güzel bi uygulama hız yapanlara canımızı tehlikeye atanlara af yokl
fatih 2 yıl önce
Yeni dron dükleme sistemi yaz dostum yazzz
hamza 2 yıl önce
Bana allah rizasi icin anlatsin belediye devlet 1 zabita arabalari hergun kaldirimlarda 2 ustelik bu araclar reami araclar sol seritten kapatiyor son surat 3 hepsi kirmizida geciyor 4 yolfa sana yol vermiyirlar gecis benim diyor kimseyi dinlemiyolar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın