banner851

banner614

MAĞDUR VATANDAŞ BAŞINDAN GEÇENLERİ ANLATTI

Kış aylarının gelmesi ile kombi tamircisi kılığına giren dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti. İddiaya göre dolandırıcılar hem arızayı gidermiyor, hem de tamir ücretini alıp sırra kadem basıyor. Düzce’de bu yöntemle dolandırılan bir vatandaş, dolandırıcıların bir an önce yakalanması için yetkililerden yardım istedi.

banner619
Asayiş 14.01.2021, 11:45
13417
MAĞDUR VATANDAŞ BAŞINDAN GEÇENLERİ ANLATTI

Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte ısınmak için önlem almak isteyen vatandaşlar, kombi ve klimalarındaki arızaları gidermek istiyor. Bu durumu fırsat bilen dolandırıcılar internet ortamına, 'teknik servis' olarak bir numara bırakıyor veya kendileri vatandaşları arayarak ucuza kombi bakımını yapacaklarını söylüyorlar. Numara arandıktan sonraki gün, üzerinde 'servis' yazılı kıyafetlerle eve giden dolandırıcılar arızayı gidermiş gibi yapıyor.

Ancak arızanın tekrar yaşanmaması için gün içerisinde dokunulmaması ve ertesi güne kadar beklenilmesi isteniyor. Tamir ücretini de alan dolandırıcılar, kayıplara karışırken,  ev sahibi ise dolandırıldığını ertesi gün arızanın giderilmediğini anlayınca fark ediyor.

Düzce’de bu yöntem ile dolandırılan bir vatandaş, 0542 767 18 81 Numaralı Öncü WhatsApp İhbar hattına başından geçen olayı anlatarak, dolandırıcıların bir an önce yakalanması için yetkililerden yardım istedi. Düzceli vatandaşların bu konuda mağdur olmamaları için dikkatli olmaları gerektiğini ifade eden vatandaş, “Düzce de güven kombi teknik servis adına arayıp, indirimli kombi bakımı yapacaklarını söyleyip, randevu alıyorlar. Eve geldiklerinde kombiye formaliteden bakıp, gazının kaçtığını söylüyorlar ve 280 TL karşılığında eksik olan azot gazını basacaklarını söylüyorlar. Kombi de azot gazı basımı olmaz. Kestikleri makbuzda da Düzce’de adresleri yok. Vatandaşları uyarabilir misiniz?” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (7)
Mağdur 9 ay önce
Kombinin sıcak su ayarı bozuldu.Servis aradık geldi.Termostatin degismesi gerektigini soyledi.Ucreti odedik.250 tl.Termostat degisti guyya.Aradan bir hafta gecmedi.sorun devam ediyor.ona ulasamadik baska usta geldi.Termostatin degismedigini devre disi birakilip ayarlarin max.degere getirildigini soyledi.Tekrar termostat takıldi.Sunu unutmasinlar herkesi bir kere kaziklarlar.Helal de etmiyorum.
Yeniköylü 9 ay önce
Bizim vatandaşımızz aptal az yakar cok kacar olsun istiyo ben cagrmadan nasıl eve kombi servisi gelebilir ki mantıklı düşünsünler az akılsızlae
Düzceli Gurbetde 9 ay önce
Bilinen yetkili servislerden sasmamak dogrusudur herhalde ve yillik Kombi bakimlarini yazdan kampanyalari fiyatlardan yararlanmak gerekir.
Aydoğan 9 ay önce
Eeeeee üçüz etin yahnisi 10 liralik işi 2 lira ya yaptırırsan 5000 biyere kaçar sahtekar olan vatandaş vergi verip bu işi yapanlar mal bilmiyo fiyatları öyle korsana gidersen korlar böyle haber olur başka bisey olmaz
Aybars petek temizleme 9 ay önce
Bende bu işle uraşıyorum, müşterilere sık sık tembihliyorum asıl servisler hariç kesinlikle kombinizi elletmeyin. Ben bile sadece petekleri temizleyip gidiyorum. Kombi için gerçek servislere yönlendiriyorum.
Vedat 9 ay önce
Tüketimin telefonunu ismini ve evindeki cihazın markasını biliyorlar bu bilgilere nasıl ulaşıyorlar önce onu araştırın.
Kazım Karabekir 9 ay önce
Herkez kombici özellikle ismi Fatih olanlar tam sahtekar