banner851

banner614

MAHALLELİ SIRAYLA NÖBET BEKLİYOR

banner619

Ağa Mahallesi'nde yapılması planlanan baz istasyonunu istemeyen 1986.Sokak sakinleri ayaklandı. Baz istasyonunun kurulacağı arsa sahibi ile mahallede baz istasyonunu istemeyen mahalle sakinleri arasında çıkan kavga polisin araya girmesiyle sona erdi. Sokak sakinleri istemedikleri baz istasyonunun kurulmasını engellemek için sırayla nöbet tutuyor.

banner846
Asayiş 27.09.2017, 11:18 28.09.2017, 11:05
8781
banner844

Ağa Mahallesi 1986. Sokak’ta AleaddinKalmaz’a ait mülkte yapılması planlanan baz istasyonu mahalle sakinlerini ayaklandırdı. Yetkililerin kurulum için kuyusunu kazdığı baz istasyonunun kurulmaması için nöbet tutan mahalle sakinleri ile mülk sahibi arasında gerginlik sabah saatlerinden itibaren tırmanmaya başladı.

“Muhtar olarak ben de kurulmasını istemiyorum”
Ağa Mahallesi Muhtarı Nesim Zenginmahalleye kurulmasını istemedikleri baz istasyonunu için şu ifadelerde bulundu:

“Bizim buradaki komşumuz gitmiş bilmeden baz istasyonu ile anlaşmış. Vatandaşlar kabul etmiyor. İmzayı atıp, sözleşmeyi de yapmış. Yetkililer geliyor 2-3 seferdir biz geri çeviriyoruz. Buranın halkı ayaklanmış durumda ben zapt edemiyorum. Vatandaş da imzayı atmış bir kere. Pişmanım ama diyor yapabileceğimiz bir şey yok. ‘Eğer kanunla iptal edilecek bir durum varsa iptal edelim ama benim gücüm yetmiyor’ diyor. Burada herkes sabaha kadar sırayla nöbet bekliyor. Kimse kurulmasını istemiyor. Muhtar olarak ben de istemiyorum.”

“Kimse zarar görmesin”
Sabah saatlerinde yetkililerin gelmesi ile birlikte mahalle sakinlerini birbirine sokan olayla ilgili konuşan mahalle sakini Yavuz Tanrıverdi ise baz istasyonunu istemediğini belirterek şöyle konuştu:

“Ben komşusuyum. Bu zehir saçıyor. Benim kardeşim de hasta ve yatalak. Biz kimsenin zarar görmesini istemiyoruz. Görüyorsunuz herkes birbiriyle kavga ediyor. Bunun buraya yapılması, mahalle ortasında, çoluk çocuğun bulunduğu yere kurulması hiç iyi bir şey değil. Biz buna karşıyız, insanların zarar görmesini istemiyoruz.”

“Biz bunu kabul etmiyoruz”
Mülk sahibi ile aralarındaki gerginliğin tırmandığı mahalle sakini Veysel Gelturan’dabaz istasyonunu istemediğini belirterek şu ifadelerde bulundu:

“Bu mahalledeki herkes hasta ve bu yüzden kimse istemiyor. Biz bunu kabul etmiyoruz. Biz mahallemize baz istasyonu istemiyoruz.”

Birbirine sinkaflı sözler sarf ederek hakarette bulunan iki grubu olay yerine gelen polis ekipleri sakinleştirdi.

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (12)
Kayip 4 yıl önce
Sanki başka yerde bos yerler yokta adamlar gelmiş tam mahlenin ortasına evlerimizin çoluk çocuğunuzun oynadığı yere yani başımıza kuruyorlar benim bildiğim baz istasyonları uzaklarda yuksek yerlere kuruluyorki çok fazla insanlar zarar görme
Düzceli 4 yıl önce
Her ağaköye gidişimde telefon çekmiyor arama yapamiyosun internete giremiyosun bu durumdan oranin sakinleride şikayetci ama çikar pesindeler
Seker 4 yıl önce
Bende o sokakta oturuyorum kesinlikle izin vermiyorum. Hemen okulun arkasinda baz istasyonumu olur bir suru mahalle disinda bos alan var oraya yapilsin. Once saglik.
Yavuz usta 4 yıl önce
Bazı arkadaşlar yorumda tlf kullanmasınlar diye yazmış tlf tabikide bir iletişim aracıdır mülk sahibi 3veya5 kuruş kazanacak diye kimse sağlığını hiçe sayamaz başka yermi yok meralar boş kit orya yap benim yani basında ne işi var
Yuri 4 yıl önce
GSM operatörleri kessin şebekeyi, o zaman istersiniz.
HALK 4 yıl önce
her kezde 2,3 tane tlfn,yok avea çekmiyo yk vodafon böyle çekiyo şikayet dilekçeleri dolu BTK sonrada biz baz istemezukkk !!! ama tlfn çeksin !!! nasıl iş???
ağa mah. 4 yıl önce
arkadaşlar arsa sahibi baz istasyonunu kuran firmadan para alacak
helal olsun vatandaşlara 4 yıl önce
işte böyle bilinçli insanlar oldukça güçleniriz hep beraber. arsa sahibi paradan başka bişi düşünmez, sorsanız oo hiç bi zararı yok derler. olmaz olur akıl var mantık var mahallenin oratasına olur mu hiç?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın