banner614

MASKE TAKMAYANA VE SİGARA İÇENE CEZA

banner619

Düzce’de polis ekipleri valiliğinin belirlediği açık alanlarda sigara içme yasağı ile ilgili hafta sonunda vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde ve sokaklarda drone destekli denetim gerçekleştirdi.

Asayiş 14.11.2020, 11:00
2555
MASKE TAKMAYANA VE SİGARA İÇENE CEZA
banner785

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınıyla mücadele nedeniyle alınan tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgeyle tüm illerde valilik ve kaymakamlıklarca belirlenecek bazı cadde ve sokaklarla ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda sigara içmek yasaklandı.

Bu kapsamda denetimlere hız kesmeden devam eden Düzce İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, İstanbul Caddesi başta olmak üzere kent merkezinde uygulama yaptı.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü İnsansız Hava Araçları Şube Müdürlüğü ekipleri de drone ile havadan destek verdiği denetimlerde, maskesini indiren veya takmayan vatandaşlar uyarıldı.

Yerde araçla havada drone ile anons yapılıp vatandaş uyarıldı

Emniyet ekiplerince kent merkezinde drone ile yapılan kontrollerde; vatandaşların kalabalıklar halinde bulunabildikleri kamuya açık alanlar başta olmak üzere; caddeler, park ve bahçeler, piknik alanları, pazar yerleri ve sahillerde koronavirüs tedbirleri kapsamında yayımlanan İçişlerinin Bakanlığı Genelgeleri ile İl Hıfzıssıhha Kurulunca alınan kararlara uyulup uyulmadığına bakıldı.

Uyarılara rağmen maske takmayan ve sigara içen vatandaşlara ise “Umumi Hıfzıssıhha Kanununa Muhalefet” suçundan 900 lira idari para cezası kesildi.

(İHA)

Yorumlar (5)
Esnaf 3 ay önce
Fabrikalarda denetim yapın ordan kapıyorlar geliyolar eve herkese bulaştırıyorlar açık alanda maske zaten takılı bulaşmazzz
Gökhan 3 ay önce
Şimdi gerçekten sağlık düşündükleri içinse okullar neden açılıp heryerde toplantılar meclisler vs vs adamlar her krizi fırsat yapmayı biliyor diyelim görünen o
Duzceli 3 ay önce
Sokaktaki vatandaşa değil cafedeki vatandaşı uyarın.
Adam 3 ay önce
Dron ile görüntü almak ÖZEL HAYATA MÜDAHELE VE ÖZEL HAYATI İHLALDİR bu şekilde ceza kesmek kanunsuzdur
bisikletçi 3 ay önce
o bisikletçi arkadaşın maskesi de yarım. eğer ona ceza kesmedilerse hak geçiriyordur. burundan her şeyini salıyor zaten arkadaş. ayıp!!
13°
kapalı