banner851

banner955

MEMNUN ETMEYEN BELEDİYE YANACAK

AK Parti, iktidara yürümelerinde büyük etkisi olan belediyeleri mercek altına alıyor. Bunun için bir ekip kurulacak, vatandaşın en çok şikâyet ettiği konular Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak.

Asayiş 02.06.2017, 13:43 02.06.2017, 15:46
4661

İktidara gelmelerinde belediyelerin icraatlarının ve performanslarının etkili olduğunu bilen Ak Parti, 2019'daki seçimlerde istenilen hedefleri yakalamak için belediyelerin çalışmalarına yeniden ağırlık verecek. Bu kapsamda belediyelerin 'memnuniyet karnesi' çıkartılıyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve AK Parti İletişim Merkezi (AKİM) gelen bütün talep ve şikayetler izlemeye alınacak.

Cumhurbaşkanlığına sunulacak
Vatandaşın en çok şikayette bulunduğu konular tespit edilerek rapor hâlinde periyodik olarak Cumhurbaşkanlığına sunulacak. Bunların yanı sıra, vatandaşa sunulan hizmetlere, icraatların zamanında yapılıp yapılmadığına, belediyenin devraldığı borç yükünün hafifleyip hafiflemediğine bakılarak ilgili belediye başkanından rapor alınacak. Ayrıca il teşkilatlardan da belediyelerle ilgili rapor gelirken Genel Merkez de il ve ilçelere gidip yerinde inceleme yapacak. Tüm bu çalışmalar ayrı ayrı rapor haline getirilecek ve belediye başkanı çağrılıp müzakere edilecek.

Seçimde en önemli kriterlerden biri olacak
Yapılan çalışmalardan elde edilecek sonuçlar, 2019'daki seçimlerde adayların belirlenmesinde en önemli kriterlerden biri olacak.(Kaynak: Türkiye)

banner844
Yorumlar (32)
Düzceli 6 yıl önce
Durmak yok Yola Devam Başkanım..
gçkhan 6 yıl önce
başkanlara kızıp çok hayır oyu veren oldu
serkan 6 yıl önce
2019 akp nin hezimet yılı olacak
tamer 6 yıl önce
alp geç kaldın yükünü tutan başkan zaten tuttu.2019 düzeyde çoğu belediyeyi kaybedeceksiniz
seçmen 6 yıl önce
sayın cumhurbaşkanım inşAllah bu yazılanları görürsünüz ilçe belediyelerinede el atın.başkanlar mali işleri be yazı işlerini kafaya alıp bütün kanunsuz işlerini yasal hale getiriyorlar.yıllardır denetlenmeyen belediyeler var ankara da müfet
Kanertesi 6 yıl önce
Keleşten herkes şikayetci oy vermeye gidince ilk şikayet edem verir
DADAS 6 yıl önce
Kaynaslida adalet yerini bulacak er olacak gec olmayacak insAllah
düzceli 6 yıl önce
sonuna kadar akpartııyım ama keleş bir daha aday olursa düzce beledıyesi cok oy kaybeder çok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın