banner851

banner955

MİLLETE AT ETİ YEDİRMEYE DEVAM!

Gölyaka’nın Kemeryanı Köyü’ndeki bir evin alt katına kurulan soğuk hava deposunda 300 kilogram at eti ele geçiren jandarma, izinsiz şekilde kesilen atlardan geriye kalanları ise bahçeye kazılan çukurun içerisinde buldu. Öte yandan şüphelilerden A.D.’ye henüz 1 ay önce 193 bin TL idari para cezası kesildiği bilinirken, izinsiz kesilen atlara ait etlerin piyasaya sürülmeye devam edilmesi skandalın büyüdüğünü gösterdi.

Asayiş 02.12.2021, 15:21 02.12.2021, 18:51
7059

Düzce’de dana eti diye vatandaşa at eti satan sahtekarlar yine iş başında! Atları keserek kasaplara satan uyanıkların oluşturduğu bir şebeke daha jandarma tarafından çökertildi.

Düzce’nin Gölyaka ilçesine bağlı Kemeryanı Köyü’nde A.D. ve A.D. isimli şahısların izinsiz at kestiği ihbarını alan Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 1 Aralık 2021 Çarşamba günü baskın için düğmeye bastı. Düzce 2. Sulh Ceza Hakimliği’nden alınan arama ve el koyma kararı doğrultusunda harekete geçen Gölyaka İlçe Jandarma Komutanlığı ve JASAT ekipleri ile Çevre Koruma Timi, A.D. ve A.D.’ye ait adrese operasyon düzenledi.

Şahısların ev ve eklentilerinde yapılan arama sonucunda evin alt katındaki soğuk hava deposunda yaklaşık 300 kg at eti ele geçirildi. Ayrıca evin avlusunda kazılan yaklaşık 2 metrekarelik çukurda da kesilen atlara ait iç organ ve kemikler bulundu.

Depoda tespit edilen etler, Gölyaka Tarım Müdürlüğü ekiplerince numune alındıktan sonra   mühürlenerek “yediemin” olarak şüpheli A.D.’ye teslim edildi. Çukur içerisinde bulunan iç organlar ve kemikler için Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince idari yaptırım uygulanmak üzere tutanak tutulurken, şüpheliler A.D. ve A.D. cumhuriyet savcısının talimatıyla gözaltına alındı.

1 ay önce suçüstü yakalanmıştı

Öte yandan daha 1 ay önce aynı şahsa kaçak at operasyonu düzenlenmişti. Düzce İl Jandarma  Komutanlığı’na bağlı KOM timleri, Gölyaka ilçesine bağlı Kemer Yanıköyü’nde ikamet eden A.D.’nin dere kenarlarında ve boş bölgelerde kaçak at kestiği yönünde ihbar almıştı.

İhbar üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri ile birlikte A.D.’nin evine ve ahırlarına operasyon düzenleyen KOM timleri, yüksek miktarda kesilmiş kemikli at eti ile karşılaşmıştı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan A.D.’ye ayrıca, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 193 bin TL idari para cezası kesilmişti.

banner844
Yorumlar (19)
Komşu 5 ay önce
Halâ kesiyorlar takibe alsınlar
Kerime Polat 13 ay önce
Golyakada uzun yıllardır var at eşek eti kesip satanlar sıkı takip edilsinn
Golyakali 13 ay önce
Sucuğu Güzel Tavsiye Ederim
Deli 13 ay önce
En son ne zaman et aldım onu bile bilmiyorum. İyiki alamıyorum diyecek hale geldik.
çivileyin 13 ay önce
kulaklarından kapıya çivileyin
alan toptancı marketçileride çivileyin
ibreti alem olsun....
Traveller 13 ay önce
Yanında kımız da satın bari :)
DUZCELI 13 ay önce
YİRMİ SENEDEN FAZLADIR BU İŞİ YAPIYORLAR ADAMMIŞ GİBİ ARAMIZDA GEZİYORLAR BUNA YETKİLİLERİN DUR DEMESI GEREKİYOR YOKSA VADANDAŞ COK AT EŞŞEK ETİ YER
VATANDAŞ 13 ay önce
ÇOK MU ZOR TAKİP EDİP KİME SATTIĞINI BULMAK ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız