banner851

banner614

MUAYENE SIRASINDA ÖFKE NÖBETİ

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Psikiyatri Polikliniği bir hastanın öfke nöbetine girmesi ile karıştı. Muayene sırasında sinir krizi geçirdiği iddia edilen genç hasta, doktora sözlü şiddette bulundu. Bunun üzerine olaya hastane polisi müdahale etti.

banner619
Asayiş 16.08.2021, 11:26 16.08.2021, 17:08
8381

Sağlıkta şiddetin durması için yapılan bilinçlendirme çalışmalarının çare olmadığı son yaşanan utanç olayıyla yine gözler önüne serildi.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Psikiyatri Polikliniği’nde görevli Psikiyatri Uzmanı Dr. Neslihan Kara iddiaya göre; bu sabah muayene sırasında sinir krizi geçiren hastanın sözlü saldırısına maruz kaldı.

Bir anda muayene odasından yükselen sesler üzerine poliklinik önüne güvenlik ve polis çağrıldı. Kısa sürede soluğu doktorun odasında alan hastane polisleri, öfke nöbeti geçirdiği ileri sürülen hastayı sakinleştirmeye çalıştı.

Doktorun da telkinleriyle hastaneye yatışı yapılan hastanın, gözetim altında tutulacağı öğrenildi.

Öte yandan muayene ettiği hastanın sözlü şiddetiyle karşılaşan Psikiyatri Uzmanı Dr. Neslihan Kara’nın fiziksel bir saldırıya uğramadığı ve durumunun iyi olduğu öğrenildi.     

banner844
Yorumlar (8)
halk 1 ay önce
artis.Askere gitmemek için numara yapmış..birde ağır küfürlere mağdur oldu personel..Dr.yermi senin numaranı.tutmayınca öfke nöberti...oldu..
Oktay 1 ay önce
Ben o sırada oradaydım o doktor bunu hakketti çünkü şizofreni hastasına sen yalancısın diye hakaret etti hastada dayanamadı ve saldırdı ama kapıya masaya saldırdı sadece öncü haberde sağlıkçıya şiddett diye boş haber yapıyor doktor çok ukalaca davrandı şizofreni hastasını yoldan çıkardı sağlıkçılar bir yıl daha fazla okuyup psikoloji dersini fazla almaları lazım nokta.
hasta yakını 1 ay önce
yalancı zaten..senmi teşhis koyuyosun..Geçmişe dönük nerde ne ilkaç kullandıysa dr.görüyor bilgisayardan..sıfır ilaç..Gel sen çalış bari psikiyatride..İşine bak..Bilip bilmeden yorum yazma..Bozacımısın..
Yanlış 1 ay önce
Bu olay sağlık görevlisine şiddet olarak değerlendirilemez bence adam öfke nöbeti geçirmiş psikiyatri polikliniğinde doktor şikayetçi değil hastaya yatış yapılmış yani bence bu haber yanlış bir haber olmuş
yağız 1 ay önce
yalan yanlış haberler yapmayın arkadaşım psikayatri doktoru hiçbir hastasına bağırıp tersleyemez adamın hiçbir suçu yok olay yerinde ordaydım
Düzceli 1 ay önce
Abicim bu hastanelere ne gözden ne dişten sıra alabiliyoruz. Valla sıkıldık bu sistemden zaten…
Laf olsun 1 ay önce
Oku kardeş doktor ol da doktor sayısı artsın sistem rahatlasın.Ha tabi kazanıp okuyabilirsen!
SERDAR 1 ay önce
Valla durum böyle inanmayan denesin açıp sıra almayı alabilirse helal olsun